مشاوره تلفنی خدمت سربازی مشاوره تلفنی خدمت سربازی .

مشاوره تلفنی خدمت سربازی

مشاوره اعزام به خدمت مشمولان سربازی

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

مشاوره اعزام به خدمت مشمولان سرزی و سوالات متدوال این ره چیست؟

“مشاوره اعزام به خدمت مشمولان خدمت سرزی ” آیا قوانین اعزام به خدمت سرزی آشنا هستید؟ به منظور آشنایی نحوه اعزام به خدمت مشمولان سرزی و قوانین مربوط به آن ادامه همراهی کنید.

نحوه احضار و مشاوره اعزام به خدمت مشمولان سرزی

هرفرد ذکور ایرانی از اولین ماهی که طی آن ماه به سن هجده سال تمام می رسد مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی است. خدمات مشاوره اعزام به خدمت این حیطه شامله:

 1. مشمولان زیر دیپلم حداکثر اول ماه تولد سالی که آن به سن ۱۸ سال تمام می رسند .
 2. مشمولان زیر دیپلم که بصورت حضوری مشغول به تحصیل بوده و سال اعزام آن‌ها سپری شده است، صورت ترک تحصیل حداکثر ۱سال مهلت دارند که وضعیت مشمولیت خود را روشن نمایند.
 3. مشمولان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها صورت فراغت از تحصیل حداکثر ۱ سال مهلت دارند که وضعیت مشمولیت خود را روشن نمایند.
 4. مشمولان دانشجو صورت ترک تحصیل، انصراف و یا اخراج از دانشگاه، حداکثر یک سال مهلت دارند که وضعیت مشمولیت خود را روشن نمایند.
 5. مشمولانی که دانشگاه‌های خارج از کشور به تحصیل اشتغال دارند صورت فراغت از تحصیل، انصراف، اخراج و یا ترک تحصیل، حداکثر یکسال مهلت دارند وضعیت مشمولیت خود را روشن نمایند.
 6. مشمولان دارای مک تحصیلی زیر دیپلم ، دیپلم و فوق دیپلم نوزدهم هرماه و دارندگان مک تحصیلی کارشناسی و لاتر ، اول ماههای زوج به خدمت اعزام می شوند .

مدارک مورد نیاز اعزام به خدمت سرزی

 1. تکمیل برگ وضعیت مشمولین.
 2. برگ معاینه اولیه و واکسیناسیون مشمولین.
 3. اصل و تصویر کارت ملی یا کارت موقت ملی مشمول.
 4. اصل و تصویر کلیه صفحات شناسنامه عکس دار مشمول.
 5. اصل و تصویر گواهی آخرین مک تحصیلی که توسط مرجع صاکننده یا دفتر ثبت اسناد برابر اصل شده شد.
 6. یک قطعه عکس سیاه و سفید ۴*۳ تمام رخ مشمول (علاوه بر عکس های الصاقی به برگه ها).
 7. مشمولانی که دارای گواهی کسر خدمت جبهه، جانزی والدین و بسیج می شند، می یست گواهی مذکور را مدارک خود به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) ارایه نمایند.

فرایند مراجعه و اقدام مشاوره اعزام به خدمت

 • یافت دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) به منظور تنظیم و تکمیل مدارک مورد نیاز خواست اعزام.
 • مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) به همراه کلیه مدارک مورد نیاز.
 • ثبت خواست سامانه توسط کاربر پلیس+۱۰٫
 • برگه آماده به خدمت مشمولان خدمت وظیفه عمومی (برگه سفید هولوگرام دار) : پس از ثبت خواست اعزام دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰)، برگه آماده به خدمت شماره سریال و هولگرام بلافاصله مشخص شدن ریخ اعزام به مشمول تحویل می گردد.
 • برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح: این برگ مشخص شدن نیروی به کار گیرنده، نام مرکز آموزش و آس محل اعزام حداکثر ده روز قبل از ریخ اعزام به خدمت مشمولان دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) به مشمول تحویل می گردد.

مدت زمان معرفی به نظام وظیفه بعد از فارغ التحصیلی چق است؟

” سن و مدت زمان اعزام به خدمت سرزی ” : مشمولانی که به سن مشمولیت رسیده اند ید برای اعزام به سرزی اقدام کنند. غیبت نخورند. فرد مشمولی که حال س خواندن میشد گرفتن معافیت تحصیلی میتواند خدمت سرزی را به تعویق بیندازد.برای آنکه فرد غیبت نخورد ید پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی تمام طی مدت ۶ ماه برای اعزام به خدمت به پلیس +۱۰ مراجعه کند. همچنین افرادی که پس از رسیدن به سن مشمولیت ترک تحصیل یا از تحصیل انصراف داده اند، یک سال فرصت دارند خود را معرفی کنند غایب نشوند.

حداکثر مدت استفاده از معافیت های تحصیلی برای مقاطع مختلف به شرح ذیل میشد:

 • دانش آموزان پسر حداکثر سن ۲۰ سالگی فرصت دارند، از معافیت تحصیلی استفاده کنند.
 • برای افرادی که مقاطع کاردانی تحصیل می کنند دو و نیم سال حق استفاده از معافیت تحصیلی دارند.
 • برای اشخاصی که مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ادامه تحصیل می دهند ۳ سال می توانند از معافیت تحصیلی بهره ببرند.
 • حداکثر استفاده از معافیت تحصیلی برای مقاطع کارشناسی پیوسته ۵ سال میشد و برای کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال است.

معافیت تحصیلی از انواع معافیت های نظام وظیفه میشد. که فرد مشمول صورت داشتن غیبت نمیتواند از آن استفاده کند. متقاضیانی که خارج از کشور مشغول تحصیل هستند، هنگامی که به سن مشمولیت می رسند ۶ ماه فرصت دارند که برای اخذ معافیت تحصیلی اقدام کنند. خدمت سرزی برای همه پسران ذکور امری مقدس است. به هرحال یا ید خود را برای سرزی آماده کنند و خدمت کنند و یا اینکه صورت داشتن شرایط هر یک از معافیت ها، از خدمت معاف شوند. ولی چون عده زیادی از مشمولان اطلاع کافی از سرزی و معافیتها ندارند، نمیتوانند مراحل آن را به خوبی طی کنند. به همین دلیل ما به شما مشاوره نظام وظیفه این مرکز را پیشنهاد می کنیم. بتوانید اطلاعات مناسب زمینه سن و مدت زمان اعزام به خدمت سرزی را یافت نمایید.

خواست تمدید و تعجیل موعد اعزام به خدمت مشمولان سرزی

مشمولان متقاضی تمدید و یا تعجیل موعد اعزام به خدمت، که دارای برگ اعزام به خدمت می شند و خواسر تمدید و یا تعجیل موعد اعزام به خدمت هستند. صورت دارا بودن شرایط ذیل همراه داشتن کارت ملی به هنگام تکمیل و ارائه فرم خواست تمدیدو تعجیل موعد اعزام به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مراجعه نمایند.

 1. به خواست تمدید مشمولان غایب رسیدگی نخواهد شد.
 2. میزان تمدید ریخ اعزام برای مشمولان دیپلم و زیردیپلم یک دوره یکماه و برای مشمولان فوق دیپلم و لاتر یک دوره دوماهه می شد.
 3. ارایه خواست تمدید و یا تعجیل صرفا برای یک ر قابل رسیدگی می شد.
 4. ارایه خواست تمدید و تعجیل به منزله موافقت تلقی نشده و مشمولان می توانند نتیجه خواست خود را پس از گذشت حداکثر یک هفته از همان دفتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) ثبت کننده، یافت نمایند.
 5. موعد اعزام که کنون از تسهیلات تمدید و یا تعجیل استفاده ننموده اند. می توانند حداقل ۴۰ روز قبل از موعد اعزام نسبت به تکمیل فرم و ثبت خواست یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) اقدام و پس از یک هفته نسبت به یافت پاسخ از طریق همان دفتر اقدام نمایند.
 6. مشمولان متقاضی تعجیل موعد اعزام می توانند مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) و تکمیل فرم نسبت به ارایه خواست تعجیل اقدام و پس از یک هفته نسبت به یافت پاسخ از طریق همان دفتر اقدام نمایند. لازم به ذکر است تعجیل موعد اعزام صورت وجود ظرفیت انجام پذیرفته و مشمولان دیپلم و زیر دیپلم نیز می یست سال اعزام قرار داشته شند.‌

مشاوره اعزام به خدمت مشمولین غایب

افراد زیر به عنوان مشمول غایب محسوب می‌شوند:

 1. مشمولان خدمت وظیفه عمومی که برای رسیدگی و یا اعزام احضار می شوند و لیکن مهلت مقرر که از طرف سازمان وظیفه عمومی اعلام گردیده خود را معرفی ننمایند.
 2. دارندگان معافیت موقت چنانچه حداکثر پس از یک ماه از خاتمه مدت اعتر خود را معرفی نکنند.
 3. دارندگان برگه اعزام به خدمت چنانچه موعد اعزام تعیین شده خود را معرفی نکنند.
 4. مشمولان دیپلم و پیش دانشگاهی حضوری صورتیکه مهلت های قانونی که بر اساس ریخ تولد و زمان اخذ مک تحصیلی آنان تعیین گردیده است. مدارک خود را برای معرفی ارسال ننمایند.
 5. مشمولان فارغ التحصیل (فوق دیپلم و لاتر) چنانچه ۱سال پس از فراغت از تحصیل خود را معرفی نکنند.
 6. دانشجویان انصرافی ،اخراجی و ترک تحصیل نموده از دانشگاهها، چنانچه ۱ سال پس از ریخ انصراف، اخراج و ترک تحصیل خود را معرفی ننمایند.
 7. مشمولانی که مقاطع مختلف تحصیلی بیش از سقف مجاز ادامه تحصیل داده شند.
 8. مشمولانی که بصورت داوطلب آزاد (متفرقه) ادامه تحصیل داده و تحصیل آنان بعد از موعد قانونی اعزام ادامه داشته شد.

خدمات مشاوره اعزام به خدمت نظام وظیفه آویژه:

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سرزی استفاده نمایند.

 • مشاوره اعزام به خدمت و نحوه یافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای یافت امریه خدمت سرزی اقدام نمایند؛ ید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته شند بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای یافت امریه سرزی ید رشته تحصیلی ن سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب شد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می شد.

 • مشاوره اعزام به خدمت اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد این موقعیت ید برای اعزام به خدمت سرزی آماده شود. فرد مشمول ید اقدام به یافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین خواست خود را سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سرزی استفاده می نمایند.

 • مشاوره اعزام به خدمت قوانین نظام وظیفه :

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ ۵۰ سالگی است ولی ز هم برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً حال تغییر و تحول است، افراد ید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته شند. شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سرزی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

 • مشاوره اعزام به خدمت خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی شد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل ید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سرزی دارند خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … ید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشاوره اعزام به خدمت مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سرزی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می شد. گاهی اوقات وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.

 • مشاوره اعزام به خدمت برای توجیه غیبت:

شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که عث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن بیمارسن بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای جه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم خواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکر برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات خدمت سرزی و افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اعزام به خدمت سرزی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

مشاوره اعزام به خدمت مشمولان سرزی

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۸:۴۵ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

مشاوره اعزام به خدمت مشمولان سربازی

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

مشاوره اعزام به خدمت مشمولان سرزی و سوالات متدوال این ره چیست؟

“مشاوره اعزام به خدمت مشمولان خدمت سرزی ” آیا قوانین اعزام به خدمت سرزی آشنا هستید؟ به منظور آشنایی نحوه اعزام به خدمت مشمولان سرزی و قوانین مربوط به آن ادامه همراهی کنید.

نحوه احضار و مشاوره اعزام به خدمت مشمولان سرزی

هرفرد ذکور ایرانی از اولین ماهی که طی آن ماه به سن هجده سال تمام می رسد مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی است. خدمات مشاوره اعزام به خدمت این حیطه شامله:

 1. مشمولان زیر دیپلم حداکثر اول ماه تولد سالی که آن به سن ۱۸ سال تمام می رسند .
 2. مشمولان زیر دیپلم که بصورت حضوری مشغول به تحصیل بوده و سال اعزام آن‌ها سپری شده است، صورت ترک تحصیل حداکثر ۱سال مهلت دارند که وضعیت مشمولیت خود را روشن نمایند.
 3. مشمولان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها صورت فراغت از تحصیل حداکثر ۱ سال مهلت دارند که وضعیت مشمولیت خود را روشن نمایند.
 4. مشمولان دانشجو صورت ترک تحصیل، انصراف و یا اخراج از دانشگاه، حداکثر یک سال مهلت دارند که وضعیت مشمولیت خود را روشن نمایند.
 5. مشمولانی که دانشگاه‌های خارج از کشور به تحصیل اشتغال دارند صورت فراغت از تحصیل، انصراف، اخراج و یا ترک تحصیل، حداکثر یکسال مهلت دارند وضعیت مشمولیت خود را روشن نمایند.
 6. مشمولان دارای مک تحصیلی زیر دیپلم ، دیپلم و فوق دیپلم نوزدهم هرماه و دارندگان مک تحصیلی کارشناسی و لاتر ، اول ماههای زوج به خدمت اعزام می شوند .

مدارک مورد نیاز اعزام به خدمت سرزی

 1. تکمیل برگ وضعیت مشمولین.
 2. برگ معاینه اولیه و واکسیناسیون مشمولین.
 3. اصل و تصویر کارت ملی یا کارت موقت ملی مشمول.
 4. اصل و تصویر کلیه صفحات شناسنامه عکس دار مشمول.
 5. اصل و تصویر گواهی آخرین مک تحصیلی که توسط مرجع صاکننده یا دفتر ثبت اسناد برابر اصل شده شد.
 6. یک قطعه عکس سیاه و سفید ۴*۳ تمام رخ مشمول (علاوه بر عکس های الصاقی به برگه ها).
 7. مشمولانی که دارای گواهی کسر خدمت جبهه، جانزی والدین و بسیج می شند، می یست گواهی مذکور را مدارک خود به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) ارایه نمایند.

فرایند مراجعه و اقدام مشاوره اعزام به خدمت

 • یافت دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) به منظور تنظیم و تکمیل مدارک مورد نیاز خواست اعزام.
 • مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) به همراه کلیه مدارک مورد نیاز.
 • ثبت خواست سامانه توسط کاربر پلیس+۱۰٫
 • برگه آماده به خدمت مشمولان خدمت وظیفه عمومی (برگه سفید هولوگرام دار) : پس از ثبت خواست اعزام دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰)، برگه آماده به خدمت شماره سریال و هولگرام بلافاصله مشخص شدن ریخ اعزام به مشمول تحویل می گردد.
 • برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح: این برگ مشخص شدن نیروی به کار گیرنده، نام مرکز آموزش و آس محل اعزام حداکثر ده روز قبل از ریخ اعزام به خدمت مشمولان دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) به مشمول تحویل می گردد.

مدت زمان معرفی به نظام وظیفه بعد از فارغ التحصیلی چق است؟

” سن و مدت زمان اعزام به خدمت سرزی ” : مشمولانی که به سن مشمولیت رسیده اند ید برای اعزام به سرزی اقدام کنند. غیبت نخورند. فرد مشمولی که حال س خواندن میشد گرفتن معافیت تحصیلی میتواند خدمت سرزی را به تعویق بیندازد.برای آنکه فرد غیبت نخورد ید پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی تمام طی مدت ۶ ماه برای اعزام به خدمت به پلیس +۱۰ مراجعه کند. همچنین افرادی که پس از رسیدن به سن مشمولیت ترک تحصیل یا از تحصیل انصراف داده اند، یک سال فرصت دارند خود را معرفی کنند غایب نشوند.

حداکثر مدت استفاده از معافیت های تحصیلی برای مقاطع مختلف به شرح ذیل میشد:

 • دانش آموزان پسر حداکثر سن ۲۰ سالگی فرصت دارند، از معافیت تحصیلی استفاده کنند.
 • برای افرادی که مقاطع کاردانی تحصیل می کنند دو و نیم سال حق استفاده از معافیت تحصیلی دارند.
 • برای اشخاصی که مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ادامه تحصیل می دهند ۳ سال می توانند از معافیت تحصیلی بهره ببرند.
 • حداکثر استفاده از معافیت تحصیلی برای مقاطع کارشناسی پیوسته ۵ سال میشد و برای کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال است.

معافیت تحصیلی از انواع معافیت های نظام وظیفه میشد. که فرد مشمول صورت داشتن غیبت نمیتواند از آن استفاده کند. متقاضیانی که خارج از کشور مشغول تحصیل هستند، هنگامی که به سن مشمولیت می رسند ۶ ماه فرصت دارند که برای اخذ معافیت تحصیلی اقدام کنند. خدمت سرزی برای همه پسران ذکور امری مقدس است. به هرحال یا ید خود را برای سرزی آماده کنند و خدمت کنند و یا اینکه صورت داشتن شرایط هر یک از معافیت ها، از خدمت معاف شوند. ولی چون عده زیادی از مشمولان اطلاع کافی از سرزی و معافیتها ندارند، نمیتوانند مراحل آن را به خوبی طی کنند. به همین دلیل ما به شما مشاوره نظام وظیفه این مرکز را پیشنهاد می کنیم. بتوانید اطلاعات مناسب زمینه سن و مدت زمان اعزام به خدمت سرزی را یافت نمایید.

خواست تمدید و تعجیل موعد اعزام به خدمت مشمولان سرزی

مشمولان متقاضی تمدید و یا تعجیل موعد اعزام به خدمت، که دارای برگ اعزام به خدمت می شند و خواسر تمدید و یا تعجیل موعد اعزام به خدمت هستند. صورت دارا بودن شرایط ذیل همراه داشتن کارت ملی به هنگام تکمیل و ارائه فرم خواست تمدیدو تعجیل موعد اعزام به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مراجعه نمایند.

 1. به خواست تمدید مشمولان غایب رسیدگی نخواهد شد.
 2. میزان تمدید ریخ اعزام برای مشمولان دیپلم و زیردیپلم یک دوره یکماه و برای مشمولان فوق دیپلم و لاتر یک دوره دوماهه می شد.
 3. ارایه خواست تمدید و یا تعجیل صرفا برای یک ر قابل رسیدگی می شد.
 4. ارایه خواست تمدید و تعجیل به منزله موافقت تلقی نشده و مشمولان می توانند نتیجه خواست خود را پس از گذشت حداکثر یک هفته از همان دفتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) ثبت کننده، یافت نمایند.
 5. موعد اعزام که کنون از تسهیلات تمدید و یا تعجیل استفاده ننموده اند. می توانند حداقل ۴۰ روز قبل از موعد اعزام نسبت به تکمیل فرم و ثبت خواست یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) اقدام و پس از یک هفته نسبت به یافت پاسخ از طریق همان دفتر اقدام نمایند.
 6. مشمولان متقاضی تعجیل موعد اعزام می توانند مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) و تکمیل فرم نسبت به ارایه خواست تعجیل اقدام و پس از یک هفته نسبت به یافت پاسخ از طریق همان دفتر اقدام نمایند. لازم به ذکر است تعجیل موعد اعزام صورت وجود ظرفیت انجام پذیرفته و مشمولان دیپلم و زیر دیپلم نیز می یست سال اعزام قرار داشته شند.‌

مشاوره اعزام به خدمت مشمولین غایب

افراد زیر به عنوان مشمول غایب محسوب می‌شوند:

 1. مشمولان خدمت وظیفه عمومی که برای رسیدگی و یا اعزام احضار می شوند و لیکن مهلت مقرر که از طرف سازمان وظیفه عمومی اعلام گردیده خود را معرفی ننمایند.
 2. دارندگان معافیت موقت چنانچه حداکثر پس از یک ماه از خاتمه مدت اعتر خود را معرفی نکنند.
 3. دارندگان برگه اعزام به خدمت چنانچه موعد اعزام تعیین شده خود را معرفی نکنند.
 4. مشمولان دیپلم و پیش دانشگاهی حضوری صورتیکه مهلت های قانونی که بر اساس ریخ تولد و زمان اخذ مک تحصیلی آنان تعیین گردیده است. مدارک خود را برای معرفی ارسال ننمایند.
 5. مشمولان فارغ التحصیل (فوق دیپلم و لاتر) چنانچه ۱سال پس از فراغت از تحصیل خود را معرفی نکنند.
 6. دانشجویان انصرافی ،اخراجی و ترک تحصیل نموده از دانشگاهها، چنانچه ۱ سال پس از ریخ انصراف، اخراج و ترک تحصیل خود را معرفی ننمایند.
 7. مشمولانی که مقاطع مختلف تحصیلی بیش از سقف مجاز ادامه تحصیل داده شند.
 8. مشمولانی که بصورت داوطلب آزاد (متفرقه) ادامه تحصیل داده و تحصیل آنان بعد از موعد قانونی اعزام ادامه داشته شد.

خدمات مشاوره اعزام به خدمت نظام وظیفه آویژه:

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سرزی استفاده نمایند.

 • مشاوره اعزام به خدمت و نحوه یافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای یافت امریه خدمت سرزی اقدام نمایند؛ ید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته شند بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای یافت امریه سرزی ید رشته تحصیلی ن سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب شد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می شد.

 • مشاوره اعزام به خدمت اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد این موقعیت ید برای اعزام به خدمت سرزی آماده شود. فرد مشمول ید اقدام به یافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین خواست خود را سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سرزی استفاده می نمایند.

 • مشاوره اعزام به خدمت قوانین نظام وظیفه :

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ ۵۰ سالگی است ولی ز هم برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً حال تغییر و تحول است، افراد ید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته شند. شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سرزی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

 • مشاوره اعزام به خدمت خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی شد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل ید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سرزی دارند خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … ید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشاوره اعزام به خدمت مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سرزی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می شد. گاهی اوقات وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.

 • مشاوره اعزام به خدمت برای توجیه غیبت:

شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که عث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن بیمارسن بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای جه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم خواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکر برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات خدمت سرزی و افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اعزام به خدمت سرزی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

مشاوره اعزام به خدمت مشمولان سرزی

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۸:۴۰ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

مزایا و معایب معافیت پزشکی

5 / 5 ( 1 vote )

مورد مزایا و معایب معافیت پزشکی چه میدانید؟

آگاهی دقیق و کامل از مزایا و معایب معافیت پزشکی مهم است.

” مزایا و معایب معافیت پزشکی ” آیا به مزایا و معایب معافیت پزشکی آگاهی دارید؟ آیا خود فکر کرده اید که توجه به مزایا و معایب معافیت پزشکی معافیت سرزی به هر قیمتی اعتر و ارزش دارد؟ از جمله مسائل و مواردی که مشمولان خدمت وظیفه یافت معافیت سرزی آن روبه رو خواهند شد مزایا و معایبی می شد که مشمولین عزیز این مزایا و معایب معافیت سرزی مدت های طولانی و شاید بتوان گفت آخر عمر دست و پنجه نرم می کنند.

نظر به این که پرداختن به مزایا و معایب معافیت پزشکی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است بنابرین این مطلب به تحلیل و بررسی مزایا و معایب معافیت پزشکی پرداخته شده است.

از آنجایی که معافیت پزشکی انواع مختلفی دارد بنابرین ادامه به طور کلی به بررسی مزایا و معایب معافیت پزشکی پرداخته می شود.

انواع معافیت های پزشکی

انواع معافیت پزشکی نظام وظیفه یکی از راه هایی است که سالانه تعداد زیادی از افراد مشمول خدمت وظیفه ی عمومی ، از آن طریق موفق به یافت معافیت سرزی میشوند . به طور کلی برای معاف شدن از خدمت سرزی راه های مختلفی وجود اد .

از جمله ی این را ها میتوان به مواردی همچون:

 1. اخذ معافیت کفالت
 2. معافیت تحصیلی
 3. و معافیت پزشکی نظام وظیفه را نام برد .

از آن جایی که افراد بسیاری به دنل یافت معافیت و یا کسری خدمت میشند ؛ این نیاز احساس میشود که شخصی مطلع و تجربه این حوزه برای راهنمایی و ارائه مشاوره ره ضوابط نظام وظیفه کنار مشمولان شد . که به اصطلاح ارائه مشاوره نظام وظیفه بتواند تمام راه و چاه های قانونی را به مشمولان نشان دهد . یافت معافیت نظام وظیفه نیز از جمله مواردی است که نیاز به مشاوره و راهنمایی دارد .

بر اساس آیین نامه ها و قوانین تصویب شده ی مربوط به سازمان نظام وظیفه ، تنها افرادی که به برخی از بیماری های خاص مبتلا هستند ، میتوانند از معافیت پزشکی نظام وظیفه استفاده کنند . بنابراین بیماری این افراد ید به یید پزشکان و متخصصان سازمان نظام وظیفه برسد . که یید شدن بیماری از سوی این سازمان مستلزم عبور از مراحل مختلفی میشد . اگر این مراحل و ضوابط برای شما سوال برانگیز هستند و چنانچه شما عزیزان ، متقاضی یافت معافیت پزشکی نظام وظیفه شید ، میتوانید از کمک و تخصص مشاوران ما برای گام برداشتن این مسیر استفاده کنید . این متن نیز نکات مهمی ره یافت معافیت پزشکی و مدارک مورد نیاز آن ، همچنین مراحل مختلف مربوط به آن مطرح میشود . که به همین خاطر به شما توصیه میکنیم ، پایان این مطلب را به دقت مطالعه نمایید .

مزایا و معایب معافیت پزشکی انواع مختلف معافیت پزشکی

از مزایا و معایب معافیت پزشکی شاید بتوان به این مسئله اشاره کرد که وجود این که این نوع معافیت افراد از انجام دو سال خدمت وظیفه معاف می شوند ولی این امکان وجود دارد که آخر عمر خود عواقب و نیج این نوع معافیت آنها را گرین گیر خود کرده و این عزیزان را مشکلاتی مواجه کند. به این شکل که این شرایط افراد امکان دارد بدلیل معافیت پزشکی، زمان استخدام به مشکل دچار شده و حتی آخر عمر خود نتوانند شغل مناسب و خوری را بدلیل وجود معافیت پزشکی پیدا کنند.

لازم به ذکر است که شاید بتوان گفت این مشکل معافیت پزشکی نسبت به سایر معافیت ها نظیر معافیت کفالت، معافیت ایثارگری و معافیت موارد خاص شدید تر است ولی این وجود بعضی از شرکت های دولتی یا خصوصی به دلیل های مختلف نظیر پرداخت بیمه و مشکلات پزشکی و … از استخدام کردن افراد دارای معافیت پزشکی اجتناب می ورزند که این امر یک مشکل مهم و عدیده برای افراد دارای معافیت پزشکی ایجاد می کند. البته معافیت پزشکی امکان دارد مزایایی نیز داشته شد که نسبت به افراد مختلف شرایط متفاوت ممکن است این مزایا به معایب آن بچربد.

افرادی که معافیت پزشکی گرفته اند ولی به دلیل معایب آن پشیمان شده اند ممکن است این امکان وجود داشته شد که بتوانند لغو معافیت پزشکی بگیرند.

معافیت پزشکی چیست و شامل چه بیماری هایی می شود ؟

همه شما عزیزان بدو ورود به خدمت سرزی به فکر راه فرار از سرزی هستید . اصولا به دنل راه هایی برای کسری خدمت یا معافیت خدمت سرزی می شید . راه های بسیاری برای یافت معافیت وجود دارد . یکی از راه های معافیت سرزی ، یافت معافیت پزشکی است . برای اینکه بتوانید از معافیت پزشکی استفاده نمایید ید ابتدا بدانید، معافیت پزشکی چیست و چه شرایطی دارد؟ و اینکه آیا شما شرایط استفاده از معافیت پزشکی را دارید یا خیر . انواع معافیت ها سرزی وجود دارد . که شما ید شرایط خود مطابقت دهید . بتوانید یکی از آن ها را انتخاب نمایید .

ابتدا شما هم ید مراحل همه سرزان را طی کنید . یعنی اینکه ید دفترچه خود را پست کنید . اگر شما بیمار هستید و به نحوی پزشک و بیمارسن سروکار دارید و مطمئن هستید که می توانید از معافیت پزشکی استفاده نمایید، ید به پزشک مراجعه نمایید . برگه ای را که ید همه موارد بیماری خود را آن به دقت بنویسید ، پر کنید . البته پزشک هم ید وجود این بیماری را شما تشخیص دهد . ضمن پزشک ید حتی این بیماری را یید نماید .

شرایط مزایا و معایب معافیت پزشکی نظام وظیفه

شرایط معافیت پزشکی نظام وظیفه یکی از سوالات و ابهاماتی است که پیش روی داوطلن و مشمولان متقاضی یافت معافیت پزشکی قرار دارد . ابتدا ید به این نکته بپردازیم که نوع بیماری افراد میتواند نوع معافیت را مشخص کند . به طور مثال برخی مشمولان بر اثر بیماری که دارند میتوانند کارت معافیت از خدمت سرزی دائم یافت کنند . این حالی است که برای بسیاری دیگر از بیماری ها حکم معافیت موقت و یا معافیت از رزم صا میشود . پس بنابراین یکی از شرایط معافیت پزشکی نظام وظیفه ناتوانی مشمول برای انجام فعالیت های بدنی سخت و نفس گیر خدمت سرزی میشد . یک مورد دیگر از شرایط معافیت پزشکی نظام وظیفه نداشتن غیبت خدمت سرزی از زمان رسیدن به سن مشمولیت میشد . علاوه بر این موارد یکی دیگر از شرایط معافیت پزشکی نظام وظیفه یید بیماری توسط پزشک و بیمارسن معتمد سازمان نظام وظیفه میشد.

انواع معافیت پزشکی

 • معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 • معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 • معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 • معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صی
 • معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 • معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 • معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 • معافیت پزشکیبیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 • معافیت پزشکی پوست و فتهای زیر پوست
 • معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب(نورولوژی)
 • معافیت پزشکی اعصاب و روان
 • معافیت پزشکیبیماریهای استخوان(اسکلت)
 • معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 • معافیت پزشکی خون وانکولوژی(بدخیمی ها)
 • معافیت پزشکی دستگاه ااری و تناسلی
 • معافیت پزشکیروماتولوژی وفت همبند
 • معافیت پزشکی بیماری های عفونی

انواع معافیت پزشکی نظام وظیفه

انواع معافیت پزشکی نظام وظیفه و چگونگی اخذ هر یک از این معافیت ها یکی دیگر از دغدغه های مشمولانی است که میخواهند از قوانین مربوط به معافیت پزشکی نظام وظیفه استفاده کنند . پاسخ به این افراد ید گفت که به طور کلی سه نوع معافیت پزشکی وجود دارد که ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت . یکی از انواع معافیت پزشکی نظام وظیفه همان معافیت دائم میشد . که این نوع معافیت فرد مشمول به دلیل عدم توانایی جسمی و یا روانی برای انجام فعالیت های مربوط به خدمت وظیفه ی عمومی کاملا از خدمت سرزی معاف میشود . از دیگر انواع معافیت پزشکی نظام وظیفه معافیت از رزم میشد . این نوع خاص از معافیت برای افرادی میشد که بیماری عث شده که انجام برخی فعالیت ها برایشان ممنوع شود . و برای انجام فعالیت های سنگین بدنی منع پزشکی داشته شند .

نکته ای که ره ی معافیت از رزم اهمیت دارد ؛ این است که : مشمولانی که از رزم معاف میشوند تنها برای سه ماه مربوط به دوره آموزشی خدمت سرزی معاف میشوند و ید بقیه مدت مربوطه که ۲۱ ماه است را بگذرانند . البته این افراد میتوانند برای اخذ امریه نیز اقدام کنند . اما آخرین نوع معافیت پزشکی ، معافیت موقت میشد . این نوع از معافیت برای افرادی کاربرد دارد که به بیماری های قابل مان مبتلا هستند . به همین دلیل این افراد برای گذراندن طول دوره ی مانی ، میتوانند از معافیت پزشکی موقت استفاده کنند . بعد از گذراندن مراحل مان نیز ، انجام معاینات و تشخیص پزشک ره ی اعزام به خدمت مشمول تصمیم گرفته میشود . صورتی که انجام خدمت سرزی به سلامتی مشمول صدمه ای وارد نکند ، موظف به اتمام دوره ی خدمت وظیفه ی عمومی میشد .

مراحل اقدام معافیت پزشکی نظام وظیفه

مراحل اقدام معافیت پزشکی نظام وظیفه از مهم ترین محث مربوط به یافت معافیت پزشکی میشد . که توجه به جه بیماری میتواند متفاوت شد . اگر بخواهیم اولین مرحله را بیان کنیم ید به تکمیل دفترچه مربوط به اعزام مشمولان نظام وظیفه ، اشاره کنیم . که مشمولان این دفترچه علاوه بر اطلاعات شناسایی خود ، خواستشان برای اخذ معافیت و همچنین نوع معافیت را نیز اعلام میکنند . مرحله ی بعد فرد مشمول ید معاینات لازم را برای اخذ گواهی پزشک مبنی بر بیمار بودن ، انجام دهد . سپس مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ خواست اخذ معافیت پزشکی را سیستم سازمان نظام وظیفه ی عمومی ثبت میکند . از دیگر مراحل اقدام معافیت پزشکی نظام وظیفه ، اخذ برگه ی معرفی به بیمارسن میشد . که بیمارسن یافت این برگه ؛ معاینات تخصصی را برای یید بیماری مشمولان انجام میدهد .

انتها بیمارسن نیج حاصل از معاینات را به شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه ارسال میکند . این شورا بررسی های نهایی ، نوع معافیت مشمول را مشخص میکنند و بر اساس نوع بیماری و دیگر شرایط مربوط به مشمول همچون مک تحصیلی ، یکی از انواع معافیت های پزشکی شامل ؛ کارت معافیت دائم و یا گواهی معافیت از رزم یا معافیت موقت را برای مشمولان صا میکند . ذکر این نکته الزامی است که مشمولانی که معاف از رزم میشوند ید برای اعزام به خدمت سرزی اقدام کنند . از غیبت و جریمه شدن جلوگیری کنند . جا دارد به این نکته اشاره کنیم که افراد موظف هستند زمان معاینه اولیه ، بیماری های خاص خود را به اطلاع پزشک برسانند . غیر این صورت آسیب های احتمالی دوران سرزی بر عهده خود مشمولان میشد و نظام وظیفه قل این موضوع مسئولیتی ندارد .

مدارک لازم برای معافیت پزشکی نظام وظیفه

مدارک لازم برای معافیت پزشکی نظام وظیفه نیز یکی از سوالات متداولی است که برای مشمولان خدمت وظیفه ی عمومی پیش میاید . واقع این مدارک بر اساس قوانین مربوط به سازمان نظام وظیفه و از سوی این سازمان اعلام میگردد . افرادی که تمایل دارند برای اخذ معافیت پزشکی اقدام کنند ، مییست تمام این مدارک را تهیه کنند و به مراجع زیربط از جمله پلیس +۱۰ ارائه دهند . حال این مدارک لازم برای معافیت پزشکی نظام وظیفه کدامند ؟ بدیهی است که یکی از این مدارک مهم همان مدارک شناسایی شامل کارت ملی و شناسنامه میشد . علاوه بر این پر کردن برگه وضعیت مشمولان و تکمیل برگه ی مربوط به معاینات اولیه توسط پزشک از دیگر مدارک مورد میشد . همانطور که میدانید مشمولان برای اعزام و یا اخذ معافیت ید واکسیناسیون شوند . برگه واکسیناسیون نیز یکی دیگر از مدارک مورد نیاز میشد .

یکی از مواردی که بر نوع معافیت پزشکی مشمولان خدمت سرزی اثر گذار است ، مک تحصیلی میشد . بنابراین ارائه ی مک تحصیلی نیز یکی از مدارکی است که برای اخذ معافیت پزشکی مورد نیاز میشد . آخر یک قطعه عکس پرسنلی جدید و افتح حساب نک سپه و ج شماره حساب برگه مربوط به وضعیت مشمولان نیز ضروری میشد .

سوالات متداول

انواع معافیت های پزشکی کدامند ؟

مشمولان خدمت سرزی میتوانند بر اساس نوع و شدت بیماری یکی از انواع معافیت های دائم ، معافیت موقت و معافیت از رزم را یافت کنند .

مراحل اخذ معافیت پزشکی کدامند ؟

مرحله ی اول یافت گواهی از پزشک و مراجعه به پلیس +۱۰ برای ثبت خواست سازمان نظام وظیفه ضروری میشد . سپس بر اساس رای شورای مربوطه ، نوع معافیت مشخص میگردد .

مدارک مورد نیاز برای اخذ معافیت پزشکی کدامند ؟

آخرین مک تحصیلی ، شناسنامه و کارت ملی و کپی از آن ها ، برگه ی معاینه پزشک و یید بیماری ، معرفی نامه بیمارس از مدارک لازم برای یافت این نوع معافیت میشد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات خدمت سرزی و افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خدمت سرزی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

مزایا و معایب معافیت پزشکی

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۲:۱۳ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

شرایط دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست؟

5 / 5 ( 2 votes )

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست و چگونه ید از آن استفاده کرد؟

آیا دانشجویان انصرافی از تحصیل می توانند از معافیت تحصیلی بهره مند شوند؟ سوالات مرتبط معافیت نظام وظیفه از مسائل مهم امروزه میشد که جوانان آن گیر هستند. معافیت تحصیلی نیز مهم ترین نوع معافیتی است که سال های گذشته طرفداران بسیاری داشته و هم چنان به جوانان اعطا میشود. جوانان زیادی این روزها به واسطه ی معافیت های تحصیلی میتوانند مقطع دکترا یا لاتر ادامه تحصیل دهند. حتی جوانان زیادی از طریق همین نوع معافیت توانسته اند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند.

آیا تمدید معافیت های دانشجویان انصرافی وجود دارد؟

دانشجویان انصرافی میتوانند مدت سنوات مجاز خود س خوانده و وارد دانشگاه شوند. این صورت معافیت آن ها تمدید خواهد شد.

دانشجویان انصرافی و سرزی آنان از مشکلاتی است که دغدغه ی امروزه برای این دانشجویان به حساب میاید. خدمت سرزی نظام وظیفه یک وظیفه ی عمومی برای همه ی جوانان ذکور کشور به حساب میاید. بنابراین میتواند یکی از مهم ترین بخش های زندگی هر جوان ایرانی را تشکیل دهد. زیرا جوانان پس از پایان یافتن تحصیلات خود مدارس ید برای رفتن به خدمت و گذراندن دوره ی سرزی نظام وظیفه آماده شوند. پس طبیعی است که مسئله ی ادامه تحصیل جوانان از طریق دوره خدمت ضرورت تحت الشعاع قرار گرفته و جوانان را امر ادامه تحصیل دچار مشکل کند.

جوانان رسیدن به سن ۱۸ سالگی مشمول خدمت وظیفه شده و برای اعزام به خدمت برنامه ریزی خواهند کرد. اما مسئله ی معافیت ها برای آن دسته از افرادی که قصد ادامه تحصیل مقاطع دانشگاهی را دارند مطرح خواهد شد. معافیت های نظام وظیفه فرصتی برای جوانان ایجاد میکند بتوانند از رفتن به خدمت سرزی منصرف شده و به کار یا تحصیل مشغول شوند. این بین معافیت های تحصیلی یکی از پرکاربردترین معافیت های نظام وظیفه شناخته میشود. این معافیت راهی است که جوانان از طریق آن به ادامه تحصیل دانشگاه های سراسر ایران خواهند پرداخت.

قوانین معافیت های دانشجویان انصرافی

سازمان نظام وظیفه قوانین و مقرراتی را برای جوانان وضع کرده است بر اساس آن متقاضیان بتوانند پس از قبولی کنکور خواست مجوز ادامه تحصیل از سازمان مربوطه را یافت کرده و به تحصیل مشغول شوند. متقاضیان ید بدانند که یافت معافیت های تحصیلی برای جوانان تمام مقاطع تحصیلی امکان پذیر بوده و داوطلن میتوانند مقاطع دکترا و دکترای تخصصی از معافیت های تحصیلی بهره مند شوند.

اما هر مقطع تحصیلی به صورت جداگانه ای شرایط و قوانین خاص خود را دارد. به همین منظور مشمولین خدمت وظیفه که متقاضی یافت معافیت های تحصیلی مقاطع مختلف میشند. ید ره ی آن ها اطلاعات لازم را بدست آورده و سپس خواست معافیت خود را سامانه ی نظام وظیفه به ثبت برسانند. اما بحث دانشجویان انصرافی و سرزی آنان از محث مهمی است که جوانان اطلاعات زیادی مورد آن ندارند. ما این مقاله مورد معافیت تحصیلی این دانشجویان انصرافی اطلاعات کافی اختیار متقاضیان خواهیم گذاشت.

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چگونه است؟

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی مانند سایر دانشجویان شرایط خاص خود را دارا میشد. قبل از آنکه به طور خاص به مبحث معافیت های دانشجویان انصرافی بپردازیم. سعی داریم جوانان را انواع معافیت های تحصیلی و سنوات مجاز آن ها آشنا کنیم. معافیت ها مقاطع مختلف برای دانشجویان مزایا و تسهیلاتی را پی خواهد داشت. بر اساس آخرین گزارشات و قوانین تصویب شده سازمان نظام وظیفه و نیروهای مسلح کشور، جوانان میتوانند از سنوات مجاز تحصیلی هر مقطع بهره مند شوند.

امروزه جوانان ادامه تحصیل و یافت معافیت تحصیلی را به عنوان راه فراری از خدمت سرزی میدانند. بنابراین این داوطلن کنکور شرکت کرده و پس از قبولی معافیت تحصیلی یافت خواهند کرد. این معافیت های تحصیلی و سنوات مجاز بر اساس آخرین مصوت سازمان نظام وظیفه به صورت زیر میشد.

سنوات مجاز تحصیلی مشمولین محصل دانشگاه های سراسری و آزاد کشور

 • معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع کاردانی یا فوق دیپلم: ۲ سال و نیم سنوات مجاز تحصیلی این مقطع میشد.
 • معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی یا لیسانس: ۵ سال سنوات مجاز تحصیلی این مقطع میشد.
 • معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته: ۳ سال سنوات مجاز تحصیلی این مقطع میشد.
 • معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته یا فوق لیسانس: ۳ سال سنوات مجاز تحصیلی این مقطع میشد.
 • معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته: ۶ سال سنوات مجاز تحصیلی این مقطع میشد.
 • معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکترای پزشکی: ۸ سال سنوات مجاز تحصیلی این مقطع میشد.
 • معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکترای تخصصی: ۶ سال سنوات مجاز تحصیلی این مقطع میشد.

دانشجویان برای ادامه تحصیل هر دانشگاهی و هر مقطعی نیازمند استفاده از یکی از این معافیت های تحصیلی میشند. و اما معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی که امروزه بسیار بحث برانگیز است میتواند دغدغه ی بزرگی را برای جوانان ایجاد کند. جوانان برای فرار کردن از خدمت سرزی نظام وظیفه معافیت تحصیلی را انتخاب کرده و قبولی دانشگاه وارد میشوند. اما پس از گذشت دو یا چند ترم تصمیم به انصراف از تحصیل خواهند گرفت. شرایط پس از انصراف از تحصیل برای دانشجویان متفاوت خواهد شد. دانشجویان انصرافی تحت شرایطی از ادامه تحصیل ز خواهند ماند. ادامه شرایط و ضوبط را به طور کامل بررسی خوهیم کرد.

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی

پیشنهاد این روزها به جوانان همین ادامه تحصیل دانشگاه است. زیرا غیر این صورت جوانان پس از پایان دوران متوسطه، ید پس از یک سال سنوات مجاز برای اعزام به خدمت سرزی دفترچه نظام وظیفه را تهیه کرده و سریعا اقدام کنند. اما سوال اینجاست که آیا معافیت سرزی تحصیلی چه شرایطی به مشمولین اعطا میشود؟ آیا همه ی افراد قا خواهند بود که این معافیت را گرفته و به دانشگاه بروند؟

پاسخ این است که هر مزایا و تسهیلاتی که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا به مشمولین خواهد داد شرایط و قوانین خاص خود را دارد. این شرایط سختگیری هایی به همراه دارد که جوانان ید به آن ها دقت کنند. پس یافت معافیت تحصیلی شرایط خاص خود را داشته که ما این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

اما سازمان نظام وظیفه برای کسانی که به دانشگاه ها رفته اند چه زمانی معافیت تحصیلی خواهد داد؟ سنوات مجاز برای س خواندن افراد هر مقطع چق است؟ آیا شرایط تحصیل مقاطع مختلف متفاوت خواهد بود؟ اگر مشمولی پس از شروع تحصیل قصد انصراف از آن را داشته شد ید چه مراحلی را طی کند؟ معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چق خواهد بود؟ این افراد اجازه ی انصراف را خواهند داشت یا خیر؟ این سوالات را ادامه مقاله خواهید خواند.

شرایط معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چگونه است؟

شرایط معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی کمی سایر دانشجویان متفاوت خواهد بود. از آنجایی که مشمولین پس از یافت معافیت تحصیلی ید برای ادامه تحصیل به دانشگاه بروند. پس س خواندن وظیفه ی آن ها طول معافیت تحصیلی است. که این سنوات مجاز را سازمان نظام وظیفه عمومی کشور برای س خواندن به مشمولین ارائه میدهد. شرایط معافیت تحصیلی به طور کلی شامل شروط زیر است.

شرایط یافت معافیت های تحصیلی دانشجویی

 • مشمول ید پس از اتمام دوره ی متوسطه خود برای ادامه تحصیل اقدام کند. این افراد کنکور شرکت میکنند. یا دانشگاه ها و رشته های بدون کنکور شروع به تحصیل خواهند کرد. افراد سن ۲۰ سالگی سنوات مجاز هستند.
 • مشمول ید قبل از اتمام سنوات دوره ی متوسطه ی خود به دانشگاه برود. اگر هنوز تکلیف دانشگاه و رشته مشخص نشد. مشمول ید برای اعزام اقدام کند. سپس بعد از قبولی، از خدمت ترخیص خواهند شد و به دانشگاه میروند.
 • مشمولین نید یک روز هم غیبت داشته شند. غیر این صورت نخواهند توانست از مزایای معافیت تحصیلی استفاده کنند. نداشتن غیبت غیرموجه اولین و مهم ترین شرایط یافت معافیت تحصیلی خدمت سرزی میشد.
 • شرایط معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی دانشجویان اخراجی و فارغ التحصیل به یک شکل خواهد بود. این افراد پس از انصراف از تحصیل یکسال زمان خواهند داشت خود را به سازمان نظام وظیفه ناجا معرفی کنند.

این شرایط لا میتواند به جوانان کمک کند از معافیت تحصیلی استفاده کنند. اما دانشجویان انصرافی ید نظر داشته شند که شروط معافیت پس از انصراف دیگر به آن ها فرصت نخواهد داد به خدمت سرزی نروند. پس این متقاضیان میتوانند مدارک خود را آماده کرده و برای رفتن به خدمت اقدامات لازم را مبذول فرمایند. متقاضیان عزیز میتوانند برای راهنمایی های بیشتر نیز مشاوره نظام وظیفه تماس شند.

تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی امکان پذیر است یا خیر؟

تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی شرایط خاصی امکان پذیر میشد. اما مشمولین ید قبل از تصمیم گرفتن برای انصراف از تحصیل، اطلاعات مورد نیاز برای معافیت های تحصیلی نظام وظیفه را بدست آورند. زیرا برخی شرایط تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی ممکن نخواهد بود.

میدانید که به دلیل گستردگی قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا، مشمولین برای بدست آوردن اطلاعات و راهنمایی های لازم ید مطالعه و تحقیقات بسیار انجام دهند. هم چنین از طرفی نیز هر ساله سازمان نظام وظیفه عمومی کشور، تغییراتی قوانین معافیت های تحصیلی ایجاد میکند که برخی از افراد ممکن است به اشته بیفتند. پس شرایط تمدید معافیت را ادامه بخوانید و صورت داشتن سوال میتوانید مرکز مشاوره آویژه .

شرایط تمدید معافیت های تحصیلی دانشجویان انصرافی

 • متقاضیان انصراف از تحصیل که به طور مثال مقطع لیسانس انصراف داده اند، نید مک معادل کاردانی یافت کنند. این صورت تمدید معافیت برایشان امکان پذیر نخواهد بود.
 • مشمولین نید اجازه دهند که از ریخ انصرافشان بیشتر از یکسال بگذرد.
 • داوطلن انصرافی از دانشگاه ها نید مقطع تکراری س بخوانند. این افراد تنها میتوانند برای مقاطع جدید معافیت تحصیلی خود را تمدید کنند.
 • مشمولین ید زمان سنوات مجاز خود انصراف دهند. انصراف دادن سنوات ارفاقی امکان پذیر نخواهد بود.
 • مشمولین متقاضی انصراف از تحصیل تنها یکر میتوانند دانشجوی انصرافی بوده و پس از آن دوره رشته ای دیگر مشغول به تحصیل شوند.
 • آن دسته از مشمولینی که از ادامه تحصیل انصراف میدهند به هیچ عنوان نید به خدمت سرزی اعزام شده شند. این صورت هیچ گونه تمدیدی شامل آنان نخواهد شد.
 • این مشمولین ید به کمیسیون مراجعه کرده و آنان ید برای تمدید معافیت تحصیلی و ادامه تحصیل آنان رشته های دیگر رای موافق صا کنند. سپس سازمان نظام وظیفه معافیت تحصیلی این دانشجویان را تمدید خواهد کرد.
 • مشمولین برای تمدید معافیت خود ید هر چه سریع تر اقدام کنند. زیرا پس از گذشت یکسال از ریخ انصراف آنان دیگر قا نخواهند بود خواست خود را ثبت نمایند.
 • مشمولین متقاضی ید به طور حتم سنوات مجاز تحصیلی بوده بتوانند معافیت تحصیلی خود را تمدید کنند.

آن دسته از متقاضیانی که رشته های مختلف قصد انصراف از دانشگاه را داشته و میخواهند رشته های دیگر ادامه تحصیل دهند ید شرایط لا را نظر گرفته و سپس برای انصراف اقدام کنند. زیرا بدون داشتن شرایط لا این افراد قا نخواهند بود که از تمدید معافیت های تحصیلی بهره مند شوند.

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی خارج از کشور چگونه است؟

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی خارج از کشور مانند سایر دانشجویان بوده و متقاضیان ید بر اساس قانون رفر کرده بتوانند از سنوات مجاز تحصیلی و تحصیل مجدد دانشگاه های مختلف بهره مند شوند. آن دسته از دانشجویانی که دانشگاه های خارجی مشغول به تحصیل هستند پس از انصراف از تحصیل میتوانند دانشگاه دیگر و همان مقطع مشغول به تحصیل شوند. این افراد ید سنوات مجاز تحصیلی خود قرار داشته شند. غیر این صورت ادامه تحصیل آنان مجاز نخواهد بود و پس از زگشت به ایران مشکل مواجه خواهند شد. بر اساس قوانین معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی خارج از کشور، این افراد میتوانند همان مقطع تحصیل خود را ادامه داده و مک تحصیلی یافت کنند.

تحصیل مجدد دانشجویان انصرافی امکان پذیر است؟

تحصیل مجدد دانشجویان انصرافی یکی از مزایای مهمی است که سال های گذشته از سوی سازمان نظام وظیفه به مشمولین ارائه شده است. که بر اساس این قوانین مشمولین میتوانند رعایت قانون و مقررات معافیت های تحصیلی و ادامه تحصیل، پس از انصراف از دانشگاه، رشته ای دیگر مشغول به تحصیل شوند. مشمولینی که قصد تحصیل مجدد مقطعی که انصراف داده ند را داشته و میخواهند ادامه تحصیل دهند ید شرایط و ضوابط زیر را رعایت کرده و سپس برای یافت عافیت مجدد تحصیلی اقدام کنند.

شرایط و ضوابط تحصیل مجدد دانشجویان انصرافی

 • مشمولین تنها یک ر قا خواهند بود پس از انصراف همان مقطع مشغول به تحصیل شوند. به طور مثال کسانی که مقطع لیسانس تصمیم به انصراف از تحصیل میگیرند میتوانند تنها یک ر دیگر کنکور این مقطع شرکت کنند.
 • انصراف این افراد ید سنوات مجاز تحصیلی همان مقطع صورت گرفته شد.
 • مشمول ید قبل از اتمام یک سال از انصراف تحصیلی، ر دیگر دانشگاه دوم مشغول به تحصیل شده شد.
 • مشمولین اگر ذ مقطع فوق لیسانس انصراف دهند نمیتوانند برای تحصیل مجدد مقطع پایین تر اقدام کنند. امکان ادامه تحصیل همان مقطع برای دانشجویان امکان پذیر است.
 • مشمولینی که قصد انصراف از تحصیل را دارند نید مک معادل یافت کرده زیرا نمیتوانند همان مقطع تحصیل مجدد انجام دهند.

مشمولین میتوانند رعایت این ضوابط برای تحصیل مجدد اقدام کنند. متقاضیان به این نکته دقت داشته شند که قوانین و مقررات سازمان نظام وظیفه عمومی کشور برای ادامه تحصیل مجدد به صورتی است که لا ارائه شد. اما هر ساله این قوانین تغییراتی نیز همراه خواهد بود. شما عزیزان میتوانید قبل از انصراف از تحصیل، اطلاعات کامل را مطالعه کرده و سپس اقدام به انصراف از تحصیل نمایید.

آیین نامه زگشت دانشجویان انصرافی چیست؟

آیین نامه زگشت دانشجویان انصرافی یکی از طرح هایی است که سازمان نظام وظیفه همکاری وزارت علوم کشور آن را طراحی نمونده و فرصتی به دانشجویان داده میشود پس از انصراف از تحصیل بتوانند برای ادامه تحصیل خود همان رشته و دانشگاه اقدام مجدد انجام دهند. بر اساس این آیین نامه زگشت دانشجویان انصرافی شرایط خاص ممکن خواهد بود.

آن دسنه از دانشجویانی که از ادامه تحصیل خود دانشگاه های مختلف انصراف داده اند میتوانند پس از گذشت یک ماه به تحصیل خود ادامه داده و از انصراف پشیمان شوند. اما اگر این فرصت بیش از یک ماه شود متقاضیان ید برای ادامه تحصیل مجدد همان دانشگاه به مرکز کمیسیون های موارد خاص مراجعه کرده و خواست خود را مبنی بر زگشت به تحصیل ثبت کنند. البته این آیین نامه تنها برای دانشجویان انصرافی قابل اجراست. آن دسته از افرادی که از دانشگاه ها اخراج میشوند نمیتوانند برای ادامه تحصیل رشته ی خود زگردند. مشمولین و دانشجویان انصرافی ید نظر داشته شند که بر اساس قانون برای زگشت به تحصیل مجدد نید هیچ گونه سو سابقه و یا موارد اخلاقی دانشگاه داشته شند.

قوانین معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی چیست؟

قوانین معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی توسط سازمان نظام وظیفه عمومی کشور تهیه و تنظیم میگردد. به همین سبب این قوانین و مقررات بسیار دقیق بوده و دانشجویان انصرافی ید بر اساس همین مصوت رفر کرده مشکل مواجه نشوند. اولین مسئله ای که داوطلن برای یافت معافیت های تحصیلی ید به آن دقت داشته شند مبحث غیبت سرزی میشد. آن دسته از متقاضیانی که دارای غیبت غیر موجه میشند به هیچ عنوان نمیتوانند از معافیت سرزی استفاده کنند.

قوانین معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی

 • بر اساس ماده ی ۳۴ از مجموعه قوانین معافیت تحصیلی سازمان نظام وظیفه، آن دسته از دانشجویانی که از ادامه تحصیل دانشگاه ها انصراف داده یا ترک تحصیل میکنند ید بر اساس قانون خود را برای گذراندن دوره ی خدمت ضرورت به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا معرفی کنند. مقامات مسئول بخش آموزش دانشگاهی نیز موظف هستند که این مسئله را از طریق سیستم به سازمان مربوطه اطلاع رسانی کنند.
 • تبصره ی ۱ این قانون معافیت به مشمولین کید میشود که پس از ریخ انصراف از تحصیل خود تنها یک سال فرصت دارند بتوانند خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کرده و برای رفتن به خدمت سرزی اعزام شوند. البته این قانون برای آن دسته از افرادی که از دانشگاه ها اخراج شده و یا ترک تحصیل کردند نیز قابل اجراست.
 • بر اساس تبصره ی ۳ قانون ۳۴ معافیت های تحصیلی، آن دسته از افراادی که خود را طی این یک سال معرفی نکرده اند برای ر اول توبیخ شده و پرونده ی خدمت آنان صبت خواهد شد. اما آن دسته از افرادی که اجرای این قانون تخلف کنند علاوه بر توبیخ آنان، یک ماه انفصال از خدمت بهشان تعلق خواهد گرفت. هم چنین افرادی که برای ر سوم و بیشتر نیز متخلف شند به دو ماه انفصال از خدمت و یا بیشتر محکوم خواهند شد.

چگونگی یافت معافیت های تحصیلی دانشجویان انصرافی

چگونگی یافت معافیت های تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست و چه زمانی این دانشجویان میتوانند برای انصراف اقدام کنند؟ ید بگوییم که مسئله ی معافیت تحصیلی متقاضیان انصرافی و چگونگی یافت معافیت های تحصیلی دانشجویان انصرافی کمی پیچیده است. زیرا این افراد پس از ورود به دانشگاه از سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا معافیت تحصیلی خدمت وظیفه یافت کرده اند. سپس بین راه پشیمان شده و از تحصیل خود منصرف میشوند. قاعد شرایط برای این افراد سخت تر از سایرین خواهد بود.

این افراد اگر سنوات مجاز خود بسر ببرند. میتوانند همان یکسال فاصله اعزام به خدمت مجددا برای یافت معافیت تحصیلی اقدام کنند. اما ید نظر داشته شید که یافت معافیت اعمال شروطی اجرا خواهد شد. که مهم ترین آن این است که مشمول مقاطعی که قبلا تحصیل کرده است نمیتواند ادامه تحصیل دهد.

مشاوره معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی

مشاوره معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی و سایر مشاوره های مختلف نظام وظیفه اطلاعات مورد نیاز متقاضیان را اختیارشان خواهد گذاشت. توجه داشته شید که امروزه به دلیل شناخت ناکافی ره ی برخی رشته ها، جوانان پس از شروع تحصیل قصد تغییر رشته یا انصراف از دانشگاه را خواهند داشت. پس این مشاوره معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی فرصتی است که این جوانان این مسیر آگاهی های لازم را کسب کرده مشکل مواجه نشوند. شما میتوانید برای اطلاعات و یافت مشاوره مرکز مشاوره آویژه تماس شید.

سوالات متداول

دانشجوی انصرافی به چه کسی گفته میشود؟

دانشجویان انصرافی کسانی هستند که طول تحصیل دانشگاه س خود را رها میکنند. این افراد پس از رها کردن و انصراف از تحصیل ید برای رفتن به خدمت سرزی خود اقدام کنند.

سنوات مجاز برای دانشجویان انصرافی چق خواهد بود؟

مشمولین انصرافی از دانشگاه ها یک سال پس از انصرافشان سنوات مجاز بوده و پس از آن وارد غیبت خواهند شد.

سنوات مجاز تحصیلی برای مشمولین مقطع فوق دیپلم چق است؟

آن دسته از افرادی که مقطع فوق دیپلم حال تحصیل هستند میتوانند ۲ سال و ۶ ماه از سنوات مجاز استفاده کرده و پس از آن نیز موافقت سازمان نظام وظیفه از سنوات ارفاقی بهره مند شوند.

مشمولینی که مقطع فوق لیسانس انصراف داده میتوانند مقطع لیسانس مجدد مشغول به تحصیل شوند؟

انصراف از تحصیل و ادامه تحصیل برای آن دسته از افرادی است که میخواهند همان مقطع انصرافی ادامه تحصیل دهند. تحصیل کردن مقطع پایین تر برای دانشجویان انصرافی امکان پذیر نمیشد.

متقاضیانی که از تحصیل انصراف میدهند چه زمانی میتوانند برای تحصیل مجدد اقدام کنند؟

این افراد تنها قا خواهند بود که یک سال پس از انصراف دانشگاه و رشته ای دیگر مشغول به تحصیل شوند. غیر این صورت ادامه تحصیل آنان قانونی نخواهد بود.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات خدمت سرزی و افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره معافیت تحصیلی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

شرایط یافت معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست؟

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۲۴:۴۳ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

شرایط معافیت سه برادری

5 / 5 ( 1 vote )

معافیت سه برای جزء خوش شانسی های فرزندان ته طغاری خانواده است .

این نوع معافیت براان بزرگ تری که به سرزی رفته اند جوراین برا کوچک را می کشند و نوبت به او که می رسد خبری از سرزی نیست و معافیت سه برای پشت خانه نشسته است .

سوال متداول این روز ها این است که علاوه بر معافیت های پزشکی کفالت یا فرزند ایثارگری ، از چه راه دیگری می توانیم به معافیت دست پیدا کنیم ؟ یکی از این راه ها معافیت سه برای است که ادامه به توضیح بیشتر راجع به آن می پردازیم .

معافیت سه برای شامل افرادی می شود که سه برا بزرگ ترشان پیش از او دو سال خدمت سرزی را گذارنده اند و دارای کارت پایان خدمت هستند ، این صورت برا چهارم از رفتن به خدمت سرزی معاف می شود . فرض کنید فرزندان اول ، دوم و سوم از یک خانواده به ترتیب خدمت سرزی را گذرانده شند و خانواده به دنل عازم کردن برا چهارم به سرزی شد که به طور اتفاقی متوجه شوند طبق قوانین جدید برا چهارم از خدمت سرزی معاف می شود . ست است وضع این قانون دلیلی محکم تر از خشنودی این خانواده ها داشته اما قطعا میزان رضایت خانواده ها ازاین قانون وصف نشدنی است .

معافیت سه برای چیست؟

معافیت سه برای واقع زمانی به تصویب رسید که آن سال ها مشمولان خدمت سرزی خیلی زیاد بودند و بیش از نیاز کشور تلقی می شدند نتیجه برای کنترل این هرج و مرج تصمیم به تصویب قانون معافیت سه برای گرفتند . حقیقت این قانون یک راه میان بر برای کنترل جمعیت زیاد سرزان بود و این ایده به خانواده هایی که حداقل سه فرزندشان را به سرزی فرسده بودند و دو سال دوری از آنها را تحمل کرده بودند یک فرصت مناسب بخشید . البته ید توجه کنید که این قانون زمانی حال اجرا است که همچنان مشمولان خیل عظیمی شند غیر این صورت و صورت نیاز دوره به سرزان بیشتر این قانون از بین خواهد رفت نیاز کشور به سرزان ارگان های مختلف از بین برود.

شرایط اخذ معافیت سه برای دارای جزئیات زیادی است که برای اطلاع کامل از آن و آگاهی از زه ترین اخر و تغییرات قوانین ید همیشه افراد متخصص و کاردانی ارتط شید . این مسیر می توانید متخصصان مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه تماس حاصل فرمائید از جزئیات به طور کامل آگاه شید و راه ست را انتخاب نمایید .

شرایط معافیت سه برای

شرایط معافیت سه برای هر سال دستخوش تغییراتی می شود اما کلیت آن بدون تغییر بوده است البته گفته می شود این قانون از سال ۹۱ برداشته شده است و کسی دیگر داشتن شرایط معافیت سه برای نمی تواند معاف شود . اما نکته این جا است که بسیاری از افراد داشتن شرایط معافیت ایثارگری نیز منتظر نتیجه قطعی معافیت سه برای هستند صورت امکان ابتدا از آن استفاده کنند .

یکی از نکات مهم برای شرایط اخذ معافیت سرزی این است که سه برا بزرگ تر حتما دارای کارت پایان خدمت شند . غیر این صورت شامل یکسری شرایط خاص می شوند که به شرح زیر می شد :

صورتی که دیگر فرزند نیروهای مسلح مشغول به کار شد و به عنوان کارکن آن جا شناخته شود و حداقل دو سال از مدت اشتغالش گذشته شد می توانند از آن به عنوان کارت پایان خدمت استفاده کنند و برای معافیت سه برای اقدام کنند و نیازی به کارت پایان خدمت نیست . نکته بعدی زمانی است که یکی از برا ها عضو پیمانی نیرو های مسلح شد و حداقل نیمی از قرارداد پیمانی اش را گذرانده شد . این صورت تکمیل مدارک و ثابت کردن این شرایط میتوان برای معافیت اقدام نمود .

از دیگر شرایط معافیت سه برای این است که اگر یکی از برا ها جزء زنشستگان ارگان های نظامی و یا نیرو های مسلح شد نتیجه برا چهارم می تواند برای یافت معافیت سه برای اقدام نماید . همچنین از دیگر قوانین اخذ معافیت سه برای حالی است که یکی از براان سرزی خود را تحت عنوان هیئت علمی دانشگاه به پایان رسانده شد این صورت هیچگونه مانعی برای اقدام به اخذ معافیت سه برای برای برا چهارم وجود ندارد .

قانون معافیت سه برای

قانون معافیت سه برای همچون قرعه شانسی است که طی این سال ها به برخی افراد داده شده است اما اینکه این قانون چه سالی همچنان پا برجاست را هیچکس نمی داند و فقط ید امیدوار بود که این قانون فعلا برداشته نشود . لازم است بدانید ظاهرا قانون معافیت سه برای بعد از گذشت چند سال از بین رفته است زیرا تعداد لای مشمولان دیگر به شکل قبل نیست و به حالت عادی زگشته است نتیجه سال های اخیر صحبتی رابطه معافیت سه برای نشده است و ظاهرا طی این سال ها کسی موفق به اخذ معافیت از طریق قانون سه برای نشده است .

فراموش نکنید که قانون معافیت سه برای بند های زیادی دارد که آگاهی از همه ی آن ها تمام جزئیات قطعا برای افراد معمولی دشوار است نتیجه مشورت گرفتن از مراکز مشاوره می توان از راه های ست استفاده کرد و به راحتی به نتیجه مورد نظر دست یافت . مرکز مشاوره آویژه برای خدمات رسانی به شما عزیزان طی این مسیر همواره آماده است .

شرایط قانون معافیت سه برای

شرایط قانون معافیت سه برای که گوشه چشمی به خانواده های پر جمعیت داشته است یکی از راحت ترین راه های معافیت سرزی است که برای یافت آن نیاز به تلاش خاصی نیست . البته بهتر است یادآوری کنیم سال هایی که این قانون حال اجرا بود نیز افرادی که معاف شدند برای یافت کارت پایان خدمت خود به زحمت زیادی افدند زیرا به دلیل تعداد لای مشمولان ، صدور کارت های پایان خدمت مادام به تعویق انداخته می شد و سازمان نظام وظیفه برای صدور این حجم از کارت های پایان خدمت به مشکل برخورده بود اما نهایت پس از صدور کارت ها ، فروردین ماه سال ۹۱ شرایط قانون معافیت سه برای لغو شد .

اینکه میزان ماندگاری لغو این قانون ممکن است چه زمانی ادامه پیدا کند را کسی نمی داند لذا ید همیشه به آینده امید شیم و نسبت به اخر جدید دانسته هایمان را بروز کنیم صورت وضع قانون جدید فورا اقدام کنیم .

اخذ معافیت سه برای

اخذ معافیت سه برای که حال حاضر لغو شده محسوب می شود راه حل مناسبی برای افرادی بود که هیچ یک از دیگر شرایط های معافیت سرزی را نداشتند و این استثنا به معافیت دست پیدا می کردند ، این حالی است که این روز ها افراد زیادی انتظار اجرای دوره این نوع از معافیت به سر می برند و همچنان امیدوار هستند . اخذ معافیت سه برای موجب شد بسیاری از افراد طی آن سال ها به معافیت دست پیدا کنند لذا تعداد معافیت آن سال ها لا رفت و حدود ۲۰۰هزار نفر شامل این نوع از معافیت شدند . بهتر است یادآور شویم که ایران همواره جز کشور هایی است که تعداد بسیار لایی از جمعیتش را جوانان تشکیل می دهند نتیجه ممکن است این آمار لا سال های آینده دوره موجب وضع قوانینی از این دست شود .

به هر حال این روز ها دغدغه بسیاری از پسران جوان دو سال خدمت سرزی است و فکر می کنند زمان زیادی از مسیر پیشرفتشان را به واسطه این دو سال از دست می دهند نتیجه تمام تلاششان را به پیدا کردن راهی برای معافیت خدمت سرزی می کنند . این راه برای بعضی هموار می شد و به نتیجه می رسد و گاهی به بن بستی می رسد که انتهایش تنها خدمت سرزی است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات خدمت سرزی و افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را زمینه تمدید معافیت تحصیلی دانش آموزان به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

شرایط معافیت سه برای

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۴۹:۳۶ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

جزئیات آیین نامه های معافیت کفالت

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

آیین نامه های معافیت کفالت ، مصوب مجلس شورای اسلامی

منظور از آیین نامه های معافیت کفالت ، مصوبه ای است که سال ۶۳ ، توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و کنون ، مرجع و تعیین کننده قواعد اجرایی خصوص نظام وظیفه عمومی بوده است . این مصوبه ، نه فقط شامل آیین نامه های معافیت کفالت ، که شامل موارد زیر نیز می شود : آیین نامه های معافیت کفالت

 • مشخص کردن مشمولین خدمت نظام وظیفه عمومی
 • شیوه نامه احضار مشمولین به خدمت سرزی
 • شیوه نامه اقدام جهت اعزام به خدمت توسط مشمولان
 • شیوه نامه رسیدگی به تخلفات مرتبط خدمت سرزی
 • مشخص نمودن جزئیات انواع معافیت ها
 • تعیین جرائم ارتکابی مرتبط دوران خدمت و مجازات های آن ها
 • و …

به این ترتیب ، آیین نامه های معافیت کفالت ، بخشی از یک مصوبه ی بزرگتر است که توسط مجلس به تصویب رسیده و هم اکنون ، تعیین کننده قواعد مرتبط مسائل اجرایی نظام وظیفه عمومی محسوب می شود . برای اطلاع از جزئیات آیین نامه های معافیت کفالت ، انتهای این مطلب ، ما همراه شید . آیین نامه های معافیت کفالت

ضوابط و مقررات معافیت کفالت سرزی

ضوابط و مقررات معافیت کفالت سرزی زیر مجموعه ای از معافیت موارد خاص خدمت سرزی است که موضوع حائز اهمیتی نیز می شد و توجه به ترس مشولین به خدمت سرزی به علت طولانی بودن مدت خدمت ، دوری از محل زندگی و خانواده به دنل روش هایی هستند که از خدمت سرزی خود معاف شوند و یا بتوانند مدت سرزی خود را کاهش دهند . مسفانه به دلیل نداشتن اطلاعات کافی راجع به ضوابط و مقررات معافیت موارد خاص و همچنین ضوابط و مقررات معافیت کفالت سرزی این خصوص موفق نخواهند شد . معافیت خدمت سرزی موضوع مهمی است که تقری همه آقایان گیر آن میشوند ولازم است اطلاعات جامع و کاملی راجع به ضوابط و مقررات معافیت کفالت سرزی داشته شند .

محدودیت زمانی طبق ضوابط و مقررات معافیت کفالت سرزی

ضوابط و مقررات معافیت کفالت سرزی چیست ؟ مشمولینی که برای انجام خدمت وظیفه عمومی احضار می شوند چنانچه ریخ های معینه خود را معرفی نکنند از معافیت کفالت های مذکور این فصل محروم می شوند مگر این که طول مدت غیبت و حین رسیدگی واجد شرایط معافیت کفالت بوده شند و سایر موارد تشخیص عذر موجه رئیس اداره وظیفه عمومی یا نماینده او خواهد بود.

معافیت خدمت سرزی چیست؟

معافیت خدمت سرزی به تسهیلات ویژه ای گفته میشود که اختیار جوانان قرار گرفته و از رفتن به خدمت سرزی راحت شوند. زیرا دوره ی خدمت ضرورت به عنوان دوره ای سخت بین جوانان شناخته شده است. از طرفی نیز به دلیل ضرورت انجام آن، جوانان ذکور ید سن ۱۸ سالگی که به سن مشمولیت میرسند به خدمت بروند. پس برای فرار از خدمت سرزی، معافیت ها بهترین راه حل به شمار میروند. این معافیت ها بسیار گوناگون است. اما این بین معافیت های کفالت یکی از اصلی ترین ها به شمار میرود.

معافیت های کفالت که یکی از گسترده ترین انواع معافیت های خدمت سرزی است. امروزه بسیار پرطرفدار بوده و شامل افراد زیادی میشود. شاید شما مورد این معافیت چیزهایی شنیده شید. ست است معافیت کفالت تنها معافیتی است که مشمولین میتوانند شرایط آن را به راحتی داشته و از آن ها استفاده کنند. اما برای یافت انواع معافیت سرزی مشمولین ید اطلاعات کافی این زمینه ها به دست آوردند. قبل از هر چیز ید مورد انواع معافیت های کفالت بدانید. زیرا این معافیت زیرشاخه ها و بخش های مختلفی دارد و از قوانین زیادی نیز پیروی میکند.

انواع معافیت های کفالت خدمت سرزی نظام وظیفه

 • معافیت سرزی کفالت پ بیمار
 • معافیت سرزی کفالت پ مسن
 • معافیت سرزی مابزرگ پی یا مای
 • معافیت سرزی کفالت پبزرگ مای
 • معافیت سرزی کفالت پبزرگ پی
 • معافیت خدمت سرزی کفالت خواهر
 • معافیت سریازی تک فرزندی
 • معافیت سرزی کفالت برا صغیر
 • معافیت های کفالت سرزی برا کبیر
 • معافیت خدمت سرزی کفالت ما بدون همسر
 • و سایر معافیت های کفالت دیگر

این معافیت ها هر کدام به تنهایی بخش مهمی از مسائل نظام وظیفه میشد. از طریق آن ها میتوان برای یافت معافیت اقدام کرد. اگرچه مراحل و اقدامات زیادی ید طی شود گرفتن کارت معافیت محقق شود. اما این وجود دیگر مشمولین خدمت وظیفه نگران گذراندن دوره ی خدمت سرزی نخواهند بود.

مراحل یافت معافیت کفالت را نام چیست؟

مراحل یافت معافیت های کفالت شاید نگاه اول آسان شد. اما مشکلات خود را نیز دارد. میدانید که شما قرار است مرحله ی مهمی از زندگی خود را پشت سر بگذارید. زیرا کارت معافیت یکی از مهم ترین دغدغه های جوانان امروزی است. پس سعی کنید تمام این مراحل را به طور دقیق پشت سر گذاشته مشکل مواجه نشوید.

مراحل و اقدامات مورد نیاز برای یافت معافیت های کفالت

 • این مرحله مشمول ید دفترچه ی نظام وظیفه را از دفاتر خدمات الکرونیک انتظامی یافت کرده و به طور کامل مطالعه کند.
 • سپس مدارک لازم برای یافت معافیت های کفالت را آماده کرده و فرم های دفترچه را نیز پر کند.
 • مشمولین مدارک را به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی تحویل داده و سپس ید خواست معافیت خود را نیز اعلام کرده و سیستم ثبت کنند.
 • این مرحله سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ید مدارک مشمولین را بررسی کرده و یید کند.
 • یافت دعوتنامه توسط مشمولین برای شرکت کمیسیون رسیدگی به معافیت های کفالت.
 • شرکت جلسه رسیدگی به خواست معافیت های کفالت.
 • صا کردن رای اصلی برای معافیت مشمولین توسط هیئت رسیدگی.
 • یافت کارت معافیت سرزی کفالت.

قبل از اینکه مراحل لا را طی کنید ید از شرایط اصلی این معافیت ها نیز مطلع شوید. معافیت های کفالت که بسیاری از شما متقاضی یافت آن میشید دارای شرایط خاصی است. این شرایط عمومی که پایین خواهیم گفت اصلی ترین شروط لازم برای همه ی معافیت های کفالت است.

مهم ترین شروط یافت معافیت سرزی کفالت

 • فرد متقاضی نید وارد غیبت سرزی شده شد.
 • متقاضیان ید برای یافت معافیت به سن مشمولیت رسیده شند.
 • متقاضی ید تنها فرزند پسر لای ۱۸ سال خانواده شد. بتواند برای معافیت اقدام کند.

آیین نامه های معافیت کفالت : تعاریف و مشمولین

بر اساس آیین نامه های معافیت کفالت ، که توضیح مختصری از آن لا ارائه شد ، عده ای از مشمولین که شرایط مورد نظر برای استفاده از این نوع معافیت ها را داشته شند ، می توانند کارت معافیت از خدمت نظام وظیفه عمومی را یافت کنند . لیست این مشمولین به شرح زیر است :

 1. یگانه فرزند ذکور مراقب یا نگهدارنده پ نیازمند مراقبت
 2. یگانه مراقب یا نگهدارنده ما فاقد شوهر
 3. تنها برا تنی سرپرست خواهر فاقد پ ، همسر و فرزند ذکور
 4. یگانه نوه ذکور نگهدارنده جد فاقد فرزند یا جده فاقد شوهر و فرزند
 5. یگانه سرپرست برا کمتر از ۱۸ سال تمام
 6. و …

آیین نامه های معافیت کفالت : مدارک مورد نیاز

طبیعی است که برای رسیدگی به خواست شما مبنی بر گرفتن معافیت کفالت ، نیاز به تکمیل و ارائه مدارکی دارید که یید کننده وضعیت شما شد . بر اساس آیین نامه های معافیت کفالت ، مدارک مورد نیاز برای رسیدگی به ادعای کفالت مشمولان یگانه مراقب و نگه دارنده ی پ نیازمند مراقبت ، به شرح زیر است : آیین نامه های معافیت کفالت

 • تصویر شناسنامه پ
 • تصویر شناسنامه ما
 • تصویر شناسنامه براان و خواهران مشمول
 • عکس پ مشمول ( یید شده توسط کلانتری محل اقامت )
 • تصویر شناسنامه همسر یا همسران پ مشمول
 • جوابیه استعلام ثبت احوال خصوص منجات شناسنامه پ و ما
 • برگ تحقیق وضعیت
 • برگ معاینه پزشکی پ مشمول
 • برگ استشهاد یید وضعیت و صحت ادعای مشمول ( یید شده توسط مراجع انتطامی محل )

بدین ترتیب ، مشمولان این بخش از آیین نامه های معافیت کفالت ، می توانند تهیه و ارائه مدارک لا ، خواست خود را جریان رسیدگی قرار دهند . برای اطلاع از چگونگی گرفتن برگ تحقیق وضعیت ، استشهادیه محلی ، برگ معاینات پزشکی ، و نیز ، مدارک مورد نیاز برای بررسی دیگر معافیت های منج آیین نامه های معافیت کفالت ، مشاوران نظام وظیفه مرکز مشاوره آویژه دانش .

آیین نامه های معافیت کفالت : معافیت مددجویان

توجه به آیین نامه های معافیت کفالت ، برخی از نزدیکان افراد معلول و مددجو که تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند ، می توانند از مقررات کفالت استفاده کرده و کارت معافیت از خدمت نظام وظیفه عمومی یافت کنند . نحوه معافیت از خدمت نزدیکان ذکور مددجویان ، به شرح زیر است : آیین نامه های معافیت کفالت

 • یکی از فرزندان ذکور ماان فاقد شوهر تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی ( ره ) و سازمان بهزیستی
 • مشمولانی که حداقل یک فرزند معلول داشته شند ، از خدمت معافند
 • مشمولانی که نوان معلول جسمی – حرکتی ازدواج کنند ، تحت شرایطی معافند
 • مشمولانی که نوان جانز ۲۵ صد و لاتر ازدواج کنند ، تحت شرایطی از خدمت معافند

توجه به موارد ذکر شده ، نزدیکان مددجویان و افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی ، می توانند از این تسهیلات بهره برده و از خدمت نظام وظیفه عمومی معاف شوند . البته لیست افرادی که امکان استفاده از معافیت کفالت مددجویان را دارند ، بر اساس آیین نامه های معافیت مفالت ، محدود به موارد لا نیست . بنابراین ، توصیه می شود که برای اطلاع از لیست کامل و به روز ابلاغ شده توسط سازمان نظام وظیفه عمومی ، متخصصین ما حوزه نظام وظیفه ، ! آیین نامه های معافیت کفالت

آیین نامه های معافیت کفالت : نکات قابل توجه

توجه به موارد ذکر شده لا ، مشخص است که بر اساس آیین نامه های معافیت کفالت ، بسیاری از مشمولین ، امکان استفاده از این نوع تسهیلات را دارا بوده و می توانند از معافیت های دائم و موقت تعیین شده توسط قانون ، استفاده کنند . این میان ، توجه به چند نکته ، بسیار ضروری است :

 1. غیبت مشمول ، همواره مانع بررسی خواهد بود
 2. مشمولانی که برای انجام خدمت وظیفه عمومی احضار می شوند ، چنانچه ریخ های تعیین شده خود را معرفی نکنند ، غایب محسوب خواهند شد
 3. از بین دو برا ، تنها برا لای ۱۸ سال مشمول که اشتغال به تحصیل دارد ، به شرط دارا بودن معافیت تحصیلی معتبر ، مشمول معافیت می شود

بدین ترتیب ، توصیه می کنم که همواره پیش از اقدام برای خواست ، یک متخصص مشورت کنید ، ضریب اشته ، به حداقل ممکن رسیده و خواست شما ، سرعت هر چه تمام تر ، به هدف برسد !

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات خدمت سرزی و افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خدمت سرزی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

جزئیات آیین نامه های معافیت کفالت

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۶:۴۳ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست سمنان

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

محیط زیست سمنان بر اساس ماده ۳۳ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و فصل هشتم قانون خدمت سرزی ، از میان مشمولان تحصیل کرده خدمت سرزی به عنوان سرز امریه محیط زیست سمنان ، صورت وجود سهمیه ثبت نام می کند. سال ۱۳۳۵ کانون شکار ایران، هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن تشکیل شد. سال ۱۳۴۶ پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکارنی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. سال ۱۳۵۰ نام سازمان شکارنی و نظارت بر صید به ” سازمان حفاظت محیط زیست ” و نام شورای‌عالی شکارنی و نظارت بر صید به ” شورای‌ عالی حفاظت محیط زیست ” تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانر برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. سال ۱۳۵۳ پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست استکهلم و تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست ۲۱ ماده، این سازمان از اختیارات قانونی زه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

ثبت نام امریه محیط زیست ها، بر اساس سهمیه امریه داده شده از سوی وزارت کشور و از طریق فراخوان عمومی (به صورت فراخوان عمومی سایت محیط زیست سمنان یا مراجعه حضوری)، برای تعداد محدودی از داوطلن خدمت سرزی که بدون غیبت شند، براساس بندهای (الف و ب) تبصره ماده ۶۶ قانون مشمولین نظام وظیفه و پس از طی کردن دوره آموزش وظیفه انجام می گیرد.


بیشتر بخوانید: شرایط امریه شهرداری ها بیشتر آشنا شویم


امریه محیط زیست سمنان

پارک ملی و ذخیره گاه زیست کره توران مساحتی لغ بر ۱۴۴۱۵۲۳هکر جنوبشرقی شهرسن شاهرود واقع شده است : این منطقه از سال ۱۳۵۵ به نام منطقه حفاظت شده و پناهگاه حیات وحش توران تحت حفاظت قرار دارد و سال ۱۳۸۱ قسمتی از این منطقه به پارک ملی ارتقاء یافت . همچنین برابر تصویب و یید دبیرخانه برنامه انسان و کره مسکون سازمان ملل متحد، سال ۱۹۷۶ میلادی شمار یکی از ۱۲ منطقه ذخیره گاه بیوسفر ایران قرار گرفته است. این منطقه یکی از ذخایر بزرگ زیستی است که از نظر انجام تحقیقات و بررسیهای علمی و اقتصادی زمینه گونه های جانوری و گیاهی بخصوص گونه های نا و حال انقراض از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این منطقه میزن آخرین زمانده های گورخر ایرانی و یوزپلنگ آسیایی بوده و زیستگاه پرنده زاغ بور بعنوان تنها پرنده آندمیک(بومی) ایران است. این منطقه حد فاصل سه سلسله کوه بنامهای شتر کوه غرب ارتفاع ۲۲۸۱ متر و قلعه لا شمالغربی ارتفاع ۲۲۶۵ متر و کوه پیغمبر جنوب شرقی ارتفاع ۲۴۱۱ متر قرار گرفته است . میزان رندگی منطقه بین ۱۱۵-۱۱۰ میلیمتر می شد. حداقل جه حرارت مشاهده شده سنوات اخیر ۱۱- جه سانتیگراد و حداکثر آن ۴۴ جه سانتیگراد می شد . قسمت اعظم این منطقه از چشم اندازهای دشتی و تپه ماهوری برخوردار است.

آس: آس : سمنان – میدان اسندارد – ابتدای بلوار جوان – جنب دانشگاه پیام نور

تلفن: ۶ – ۰۲۳۳۳۳۷۳۸۰۳


بیشتر بخوانید: آموزشی سرزان امریه چه تفاوتی دارد؟


شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام امریه سازمان محیط زیست سمنان

۱- اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور.

۲- داشتن بعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.

۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۴- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار.

۵- جذب و بکار‌گیری داوطلبین امریه منوط به اخذ استعلام و یید حراست و گزینش محیط زیست سمنان خواهد بود.

۶- ثبت نام کنندگان امریه سرزی ید بومی اسن سمنان شند. ( اولویت کسانی است که محل سکونت انها حوزه استحفاظی بخشداری خواست شده شد و غیر اینصورت اولویت متقاضیان شهرسن است.)

۷- دارا بودن معمولا حداقل معدل ۱۴ برای فارغ التحصیلان (به دلیل شرایط زمانی ممکن است تغییر کرده شد)

۸- اعتیاد نداشتن به دخانیات و مواد مخ.


بیشتر بخوانید: چه طور امریه وزارت دفاع بگیرم؟


برخی از وظایف و اختیارات سازمان محیط زیست سمنان

 • حفاظت از اکوسیستم های طبیعی سمنان و ترمیم اثرات سوء گذشته محیط زیست
 • پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست سمنان
 • ارزیابی ظرفیت قابل تحمل محیط جهت بهره وری معقول و مستمر از منابع محیط زیست نظارت مستمر بر بهره برداری از منابع محیط زیست
 • برخورد فعال زمینه های بحرانی محیط زیست شامل آلودگیهای بیش از ظرفیت قابل تحمل محیط
 • آموزش زیست محیطی به منظور اشاعه و ارتقاء سطح دانش و بینش زیست محیطی افرادجامعه
 • ارزیابی و نظارت به منظور حصول اطمینان از کاربرد و کارآئی ضوابط و اسنداردهای زیست محیطی

بیشتر بخوانید: شرایط امریه اداره تعاون چگونه ممکن است؟


متقاضیان دارای اولویت قانونی جذب امریه محیط زیست سمنان

 • متقاضیان خدمت سرزی معاف از رزم.
 • متقاضیان تحت پوشش بهزیستی.
 • مشمولین متقاضی خدمت مناطق محرم و دارای ضریب پنج و لاتر.
 • متقاضیان متأهل.
 • متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره).
 • خانواده ایثارگران (شامل فرزند و برا شهید، فرزند و برا جاویدالاثر، فرزند جانز، فرزند آزاده، فرزند رزمنده حداقل ۶ ماه سابقه حضور جبهه).
 • نخبگان ، استعدادهای برتر، حافظان قرآن کریم ، قاریان برتر.
 • متقاضیان امریه سرزی دارای مک تحصیلی از دانشگاه های معتبر معدل لا
 • عضویت حداقل ۶ ماه سابقه پایگاه مقاومت بسیج.
 • عدم وابستگی سببی و نسبی اقوام جه یک کارکنان و مسئولین دستگاه های غیرنظامی مربوط.
 • ایم (فاقد پ یا ما)

برای آگاهی از جزئیات مشاوره نظام وظیفه امریه سرزی مشاوران ما .


بیشتر بخوانید: مراحل یافت امریه سرزی چیست؟


تعهدات و تذکرات لازم برای ثبت نام امریه محیط زیست سمنان

– دواطلبین متعهد می‌شوند خدمت سرزی خود را رعایت قوانین و مقررات نیروهای مسلح ،بخشنامه‌ها و دستور العمل‌های صاه از سوی سد کل نیروهای مسلح و دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهی کل قوا انجام دهند.

– پذیرفته شدگان متعهد می‌شوند تمام قوانین و مقررات و بخشنامه‌های حاکم بر محیط زیست سمنان و محل کار تعیین شده را رعایت کنند.

– مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست سمنان ید ۳ ماه قبل از اعزام به خدمت ثبت نام کرده و مدارک خود را ارسال نمایند.

– تکمیل فرم ثبت‌نام هیچ‌گونه تعهدی برای پذیرش داوطلبین امریه محیط زیست سمنان ایجاد نمی‌نماید.

– پذیرش امریه فقط به‌ منظور گذراندن طرح مقدس سرزی است و هیچ‌ تعهدی خصوص استخدام فرد محیط زیست سمنان ایجاد نمی‌کند.

– هرگونه اشته و یا کتمان حقیقت موجب طل شدن تقاضای امریه محیط زیست سمنان خواهد شد.

– متقاضیان ثبت نام امریه محیط زیست سمنان ید فاقد غیبت نظام وظیفه شند.

– متقاضیانی که سابقه خدمت قبلی ارتش، ناجا سپاه و … را دارند نمی‌توانند برای امریه محیط زیست سمنان ثبت نام کنند.

– معمولا جابجایی و انتقال محل خدمت سرز از محل پذیرفته شده ممنوع است.


بیشتر بخوانید: امریه سازمان ملی اسندارد چه مزایایی دارد؟


مدارک مورد نیاز ثبت نام امریه محیط زیست سمنان

 • تصویر برگ اعزام به خدمت نظام وظیفه (برگ سبز) که بدون غیبت شد
 • تصویر برگه فراغت از تحصیل (نامه دانشگاه به حوزه نظام وظیفه)
 • تصویر تمامی صفحات شناسنامه
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر عکس رنگی ۴*۳ تمام رخ جدید، واضح و بدون اثر مهر و لکه و منگنه، زمینه سفید و بدون حاشیه اضافی
 • تصویر گواهی مربوط به متقاضیان دارای اولویت

بیشتر بخوانید: سرز معلم چه شرایطی دارد؟


سوالات متداول

آیا محیط زیست سمنان تعهدی قل استخدام متقاضیان امریه سرزی دارد؟

خیر اما این امکان وجود دارد

آیا متقاضیان دارای غیبت نظام وظیفه میتوانند برای امریه محیط زیست سمنان ثبت نام کنند؟

خیر

مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست سمنان ید چند ماه قبل از اعزام مدارک خود را ارسال نمایند؟

۳ ماه

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست سمنان

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۰۵:۱۳ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست زنجان

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

محیط زیست زنجان بر اساس ماده ۳۳ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و فصل هشتم قانون خدمت سرزی ، از میان مشمولان تحصیل کرده خدمت سرزی به عنوان سرز امریه محیط زیست زنجان ، صورت وجود سهمیه ثبت نام می کند. سال ۱۳۳۵ کانون شکار ایران، هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن تشکیل شد. سال ۱۳۴۶ پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکارنی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. سال ۱۳۵۰ نام سازمان شکارنی و نظارت بر صید به ” سازمان حفاظت محیط زیست ” و نام شورای‌عالی شکارنی و نظارت بر صید به ” شورای‌ عالی حفاظت محیط زیست ” تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانر برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. سال ۱۳۵۳ پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست استکهلم و تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست ۲۱ ماده، این سازمان از اختیارات قانونی زه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

ثبت نام امریه محیط زیست ها، بر اساس سهمیه امریه داده شده از سوی وزارت کشور و از طریق فراخوان عمومی (به صورت فراخوان عمومی سایت محیط زیست زنجان یا مراجعه حضوری)، برای تعداد محدودی از داوطلن خدمت سرزی که بدون غیبت شند، براساس بندهای (الف و ب) تبصره ماده ۶۶ قانون مشمولین نظام وظیفه و پس از طی کردن دوره آموزش وظیفه انجام می گیرد.


بیشتر بخوانید: شرایط امریه وزارت ورزش و جوانان بیشتر آشنا شویم


امریه محیط زیست زنجان

بعد از سیس کانون شکار و صید سال ۱۳۳۶ ایران به تیج شعت آن سطح کشور و مراکز اسنها زیر نظر اسنداران و مدیران کل کشاورزی و منابع طبیعی و فرماندهان نیروی انتظامی و هشت نفر از شکارچیان علاقمند به طبیعت و متعهد محلی تشکیل می گردد. زنجان نیز سال ۱۳۴۰ کانون شکار و صید همکاری چند تن از افراد یاد شده لا تشکیل و به صورت شورائی اداره می شد.

این کانون سال ۱۳۴۶ ایران به سازمان شکارنی و نظارت بر صید تغییر نام داد و تشکیلات کامل تری پیدا کرد و به تبع آن زنجان این کانون به اداره شکارنی و نظارت بر صید تغییر نام یافت و عمده وظایف آن کنترل شکار و صید و فروش پروانه شکار بود. اسفند ماه سال ۱۳۵۰ سازمان شکارنی و نظارت بر صید به”سازمان حفاظت محیط زیست” تغییر نام داد و تشکیلات وسیع تری پیدا نمود این مدت اسن زنجان عنوان سر شکارنی فعالیت می نمود که سال ۱۳۵۲ به اداره حفاظت محیط زیست تبدیل گردید.

لزوم گسترش بیشتر اهداف و وظایف اداری و ایجاد واحدها شهرسنهای بعه اسن سال ۱۳۶۲ اداره حفاظت محیط زیست زنجان به اداره کل حفاظت محیط زیست اسن تغییر نام داد و تشکیلات گسترده تر، وظایف بیشتری را امر حفاظت و بهسازی محیط زیست عهده دار گردید.

آس: زنجان ابتدای جاده تبریز – پارک جنگلی ارم – اداره کل حفاظت محیط زیست اسن زنجان

تلفن روابط عمومی: ۳۳۵۵۴۰۰۱ ۰۲۴


بیشتر بخوانید: شرایط امریه بنیاد مستضعفان چیست؟


شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام امریه سازمان محیط زیست زنجان

۱- اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور.

۲- داشتن بعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.

۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۴- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار.

۵- جذب و بکار‌گیری داوطلبین امریه منوط به اخذ استعلام و یید حراست و گزینش محیط زیست زنجان خواهد بود.

۶- ثبت نام کنندگان امریه سرزی ید بومی اسن زنجان شند. ( اولویت کسانی است که محل سکونت انها حوزه استحفاظی بخشداری خواست شده شد و غیر اینصورت اولویت متقاضیان شهرسن است.)

۷- دارا بودن معمولا حداقل معدل ۱۴ برای فارغ التحصیلان (به دلیل شرایط زمانی ممکن است تغییر کرده شد)

۸- اعتیاد نداشتن به دخانیات و مواد مخ.


بیشتر بخوانید: شرایط امریه اداره صنایع بیشتر آشنا شویم


برخی از وظایف و اختیارات سازمان محیط زیست زنجان

 • حفاظت از اکوسیستم های طبیعی زنجان و ترمیم اثرات سوء گذشته محیط زیست
 • پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست زنجان
 • ارزیابی ظرفیت قابل تحمل محیط جهت بهره وری معقول و مستمر از منابع محیط زیست نظارت مستمر بر بهره برداری از منابع محیط زیست
 • برخورد فعال زمینه های بحرانی محیط زیست شامل آلودگیهای بیش از ظرفیت قابل تحمل محیط
 • آموزش زیست محیطی به منظور اشاعه و ارتقاء سطح دانش و بینش زیست محیطی افرادجامعه
 • ارزیابی و نظارت به منظور حصول اطمینان از کاربرد و کارآئی ضوابط و اسنداردهای زیست محیطی

بیشتر بخوانید: شرایط امریه شهرداری ها بیشتر آشنا شویم


متقاضیان دارای اولویت قانونی جذب امریه محیط زیست زنجان

 • متقاضیان خدمت سرزی معاف از رزم.
 • متقاضیان تحت پوشش بهزیستی.
 • مشمولین متقاضی خدمت مناطق محرم و دارای ضریب پنج و لاتر.
 • متقاضیان متأهل.
 • متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره).
 • خانواده ایثارگران (شامل فرزند و برا شهید، فرزند و برا جاویدالاثر، فرزند جانز، فرزند آزاده، فرزند رزمنده حداقل ۶ ماه سابقه حضور جبهه).
 • نخبگان ، استعدادهای برتر، حافظان قرآن کریم ، قاریان برتر.
 • متقاضیان امریه سرزی دارای مک تحصیلی از دانشگاه های معتبر معدل لا
 • عضویت حداقل ۶ ماه سابقه پایگاه مقاومت بسیج.
 • عدم وابستگی سببی و نسبی اقوام جه یک کارکنان و مسئولین دستگاه های غیرنظامی مربوط.
 • ایم (فاقد پ یا ما)

برای آگاهی از جزئیات مشاوره نظام وظیفه امریه سرزی مشاوران ما .


بیشتر بخوانید: چه طور امریه وزارت اقتصاد و دارایی بگیرم؟


تعهدات و تذکرات لازم برای ثبت نام امریه محیط زیست زنجان

– دواطلبین متعهد می‌شوند خدمت سرزی خود را رعایت قوانین و مقررات نیروهای مسلح ،بخشنامه‌ها و دستور العمل‌های صاه از سوی سد کل نیروهای مسلح و دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهی کل قوا انجام دهند.

– پذیرفته شدگان متعهد می‌شوند تمام قوانین و مقررات و بخشنامه‌های حاکم بر محیط زیست زنجان و محل کار تعیین شده را رعایت کنند.

– مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست زنجان ید ۳ ماه قبل از اعزام به خدمت ثبت نام کرده و مدارک خود را ارسال نمایند.

– تکمیل فرم ثبت‌نام هیچ‌گونه تعهدی برای پذیرش داوطلبین امریه محیط زیست زنجان ایجاد نمی‌نماید.

– پذیرش امریه فقط به‌ منظور گذراندن طرح مقدس سرزی است و هیچ‌ تعهدی خصوص استخدام فرد محیط زیست زنجان ایجاد نمی‌کند.

– هرگونه اشته و یا کتمان حقیقت موجب طل شدن تقاضای امریه محیط زیست زنجان خواهد شد.

– متقاضیان ثبت نام امریه محیط زیست زنجان ید فاقد غیبت نظام وظیفه شند.

– متقاضیانی که سابقه خدمت قبلی ارتش، ناجا سپاه و … را دارند نمی‌توانند برای امریه محیط زیست زنجان ثبت نام کنند.

– معمولا جابجایی و انتقال محل خدمت سرز از محل پذیرفته شده ممنوع است.


بیشتر بخوانید: گرفتن امریه اداره زرگانی چگونه ممکن است؟


مدارک مورد نیاز ثبت نام امریه محیط زیست زنجان

 • تصویر برگ اعزام به خدمت نظام وظیفه (برگ سبز) که بدون غیبت شد
 • تصویر برگه فراغت از تحصیل (نامه دانشگاه به حوزه نظام وظیفه)
 • تصویر تمامی صفحات شناسنامه
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر عکس رنگی ۴*۳ تمام رخ جدید، واضح و بدون اثر مهر و لکه و منگنه، زمینه سفید و بدون حاشیه اضافی
 • تصویر گواهی مربوط به متقاضیان دارای اولویت

بیشتر بخوانید: شرایط امریه قوه قضاییه چیست ؟


سوالات متداول

آیا محیط زیست زنجان تعهدی قل استخدام متقاضیان امریه سرزی دارد؟

خیر اما این امکان وجود دارد

آیا متقاضیان دارای غیبت نظام وظیفه میتوانند برای امریه محیط زیست زنجان ثبت نام کنند؟

خیر

مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست زنجان ید چند ماه قبل از اعزام مدارک خود را ارسال نمایند؟

۳ ماه

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست زنجان

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۳۳:۵۹ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

محیط زیست کرمان بر اساس ماده ۳۳ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و فصل هشتم قانون خدمت سرزی ، از میان مشمولان تحصیل کرده خدمت سرزی به عنوان سرز امریه محیط زیست کرمان ، صورت وجود سهمیه ثبت نام می کند. سال ۱۳۳۵ کانون شکار ایران، هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن تشکیل شد. سال ۱۳۴۶ پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکارنی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. سال ۱۳۵۰ نام سازمان شکارنی و نظارت بر صید به ” سازمان حفاظت محیط زیست ” و نام شورای‌عالی شکارنی و نظارت بر صید به ” شورای‌ عالی حفاظت محیط زیست ” تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانر برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. سال ۱۳۵۳ پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست استکهلم و تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست ۲۱ ماده، این سازمان از اختیارات قانونی زه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

ثبت نام امریه محیط زیست ها، بر اساس سهمیه امریه داده شده از سوی وزارت کشور و از طریق فراخوان عمومی (به صورت فراخوان عمومی سایت محیط زیست کرمان یا مراجعه حضوری)، برای تعداد محدودی از داوطلن خدمت سرزی که بدون غیبت شند، براساس بندهای (الف و ب) تبصره ماده ۶۶ قانون مشمولین نظام وظیفه و پس از طی کردن دوره آموزش وظیفه انجام می گیرد.


بیشتر بخوانید: امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چه مزایایی دارد؟


امریه محیط زیست کرمان

اسن کرمان جنوب شرقی فلات ایران بین ۵۴ جه و ۲۱ دقیقه ۵۹ جه و ۳۴ دقیقه طول شرقی و ۲۶ جه و ۲۹ دقیقه ۳۱ جه و ۵۸ دقیقه عرض شمالی از نصف النهار گرینویچ واقع شده است. پهنای حداکثر اسن بخش شمالی ۴۸۰ کیلومتر و حداقل بخش جنوبی ۸۰ کیلومتر تغییر می نماید.عرض متوسط اسن برابر ۶۶۰ کیلومتر تخمین زده می شود. اسن کرمان ۱۸۲۳۰۱ کیلومتر مربع وسعت، ۱۱ صد از خاک کشورمان را به خود اختصاص داده است. این اسن از شمال به اسنهای یزد و خراسان جنوبی، از جنوب به اسن هرمزگان، از شرق به اسن سیسن و بلوچسن و از غرب به اسن فارس محدود می شود.

پارک ملی خبر و پناهگاه حیات وحش روچون

به سبب جاذبه های خاص منطقه و به منظور حفظ و حمایت از جانوران و زیستگاه کم نظیر پارک ملی خبرو پناهگاه حیات وحش روچون، مقرر گردید این منطقه طی مصوبه شماره ۲۹ مورخ ۱۳۵۰ شورایعالی شکارنی نظارت بر صید تحت عنوان منطقه حفاظت شده خبر و روچون مورد حفاظت قرار گرفته این منطقه از سال ۱۳۵۴ از سوی شورای عالی حفاظت محیط زیست و به استناد قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست (مصوبه خرداد ماه ۱۳۵۳ ) بعنوان پناهگاه حیات وحش خبر و روچون تغییر نام یافت و سال ۱۳۶۸ دو منطقه امن به نام های منطقه امن کوه بزرگ خبر و منطقه دق علیجان مورد حفاظت کامل قرار گرفت که مجموعه معادل یک پنجم سطح مراتع منطقه به حساب می آید. از سال ۱۳۷۸ به دلیل دارا بودن شرایط خاص به عنوان پارک و پناهگاه حیات وحش مورد حفاظت و مدیریت قرار گرفته است.

آس: کرمان بلوار جمهوری اسلامی -کیلومتر یک بلوار هوانیروز-اداره کل حفاظت محیط زیست

تلفن:

۰۳۴-۳۱۲۱۸۰۰۰

بیشتر بخوانید: چه طور امریه وزارت اقتصاد و دارایی بگیرم؟


شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام امریه سازمان محیط زیست کرمان

۱- اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور.

۲- داشتن بعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.

۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۴- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار.

۵- جذب و بکار‌گیری داوطلبین امریه منوط به اخذ استعلام و یید حراست و گزینش محیط زیست کرمان خواهد بود.

۶- ثبت نام کنندگان امریه سرزی ید بومی اسن کرمان شند. ( اولویت کسانی است که محل سکونت انها حوزه استحفاظی بخشداری خواست شده شد و غیر اینصورت اولویت متقاضیان شهرسن است.)

۷- دارا بودن معمولا حداقل معدل ۱۴ برای فارغ التحصیلان (به دلیل شرایط زمانی ممکن است تغییر کرده شد)

۸- اعتیاد نداشتن به دخانیات و مواد مخ.


بیشتر بخوانید: امریه فاسیون های ورزشی چگونه ممکن است؟


برخی از وظایف و اختیارات سازمان محیط زیست کرمان

 • حفاظت از اکوسیستم های طبیعی کرمان و ترمیم اثرات سوء گذشته محیط زیست
 • پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست کرمان
 • ارزیابی ظرفیت قابل تحمل محیط جهت بهره وری معقول و مستمر از منابع محیط زیست نظارت مستمر بر بهره برداری از منابع محیط زیست
 • برخورد فعال زمینه های بحرانی محیط زیست شامل آلودگیهای بیش از ظرفیت قابل تحمل محیط
 • آموزش زیست محیطی به منظور اشاعه و ارتقاء سطح دانش و بینش زیست محیطی افرادجامعه
 • ارزیابی و نظارت به منظور حصول اطمینان از کاربرد و کارآئی ضوابط و اسنداردهای زیست محیطی

بیشتر بخوانید: چه طور امریه جهاد کشاورزی بگیرم؟


متقاضیان دارای اولویت قانونی جذب امریه محیط زیست کرمان

 • متقاضیان خدمت سرزی معاف از رزم.
 • متقاضیان تحت پوشش بهزیستی.
 • مشمولین متقاضی خدمت مناطق محرم و دارای ضریب پنج و لاتر.
 • متقاضیان متأهل.
 • متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره).
 • خانواده ایثارگران (شامل فرزند و برا شهید، فرزند و برا جاویدالاثر، فرزند جانز، فرزند آزاده، فرزند رزمنده حداقل ۶ ماه سابقه حضور جبهه).
 • نخبگان ، استعدادهای برتر، حافظان قرآن کریم ، قاریان برتر.
 • متقاضیان امریه سرزی دارای مک تحصیلی از دانشگاه های معتبر معدل لا
 • عضویت حداقل ۶ ماه سابقه پایگاه مقاومت بسیج.
 • عدم وابستگی سببی و نسبی اقوام جه یک کارکنان و مسئولین دستگاه های غیرنظامی مربوط.
 • ایم (فاقد پ یا ما)

برای آگاهی از جزئیات مشاوره نظام وظیفه امریه سرزی مشاوران ما .


بیشتر بخوانید: آموزشی سرزان امریه چه تفاوتی دارد؟


تعهدات و تذکرات لازم برای ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

– دواطلبین متعهد می‌شوند خدمت سرزی خود را رعایت قوانین و مقررات نیروهای مسلح ،بخشنامه‌ها و دستور العمل‌های صاه از سوی سد کل نیروهای مسلح و دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهی کل قوا انجام دهند.

– پذیرفته شدگان متعهد می‌شوند تمام قوانین و مقررات و بخشنامه‌های حاکم بر محیط زیست کرمان و محل کار تعیین شده را رعایت کنند.

– مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید ۳ ماه قبل از اعزام به خدمت ثبت نام کرده و مدارک خود را ارسال نمایند.

– تکمیل فرم ثبت‌نام هیچ‌گونه تعهدی برای پذیرش داوطلبین امریه محیط زیست کرمان ایجاد نمی‌نماید.

– پذیرش امریه فقط به‌ منظور گذراندن طرح مقدس سرزی است و هیچ‌ تعهدی خصوص استخدام فرد محیط زیست کرمان ایجاد نمی‌کند.

– هرگونه اشته و یا کتمان حقیقت موجب طل شدن تقاضای امریه محیط زیست کرمان خواهد شد.

– متقاضیان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید فاقد غیبت نظام وظیفه شند.

– متقاضیانی که سابقه خدمت قبلی ارتش، ناجا سپاه و … را دارند نمی‌توانند برای امریه محیط زیست کرمان ثبت نام کنند.

– معمولا جابجایی و انتقال محل خدمت سرز از محل پذیرفته شده ممنوع است.


بیشتر بخوانید: سرز معلم چه شرایطی دارد؟


مدارک مورد نیاز ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

 • تصویر برگ اعزام به خدمت نظام وظیفه (برگ سبز) که بدون غیبت شد
 • تصویر برگه فراغت از تحصیل (نامه دانشگاه به حوزه نظام وظیفه)
 • تصویر تمامی صفحات شناسنامه
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر عکس رنگی ۴*۳ تمام رخ جدید، واضح و بدون اثر مهر و لکه و منگنه، زمینه سفید و بدون حاشیه اضافی
 • تصویر گواهی مربوط به متقاضیان دارای اولویت

بیشتر بخوانید: امریه نهاد ریاست جمهوری چگونه ممکن است؟


سوالات متداول

آیا محیط زیست کرمان تعهدی قل استخدام متقاضیان امریه سرزی دارد؟

خیر اما این امکان وجود دارد

آیا متقاضیان دارای غیبت نظام وظیفه میتوانند برای امریه محیط زیست کرمان ثبت نام کنند؟

خیر

مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید چند ماه قبل از اعزام مدارک خود را ارسال نمایند؟

۳ ماه

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۲:۳۷ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

محیط زیست کرمان بر اساس ماده ۳۳ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و فصل هشتم قانون خدمت سرزی ، از میان مشمولان تحصیل کرده خدمت سرزی به عنوان سرز امریه محیط زیست کرمان ، صورت وجود سهمیه ثبت نام می کند. سال ۱۳۳۵ کانون شکار ایران، هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن تشکیل شد. سال ۱۳۴۶ پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکارنی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. سال ۱۳۵۰ نام سازمان شکارنی و نظارت بر صید به ” سازمان حفاظت محیط زیست ” و نام شورای‌عالی شکارنی و نظارت بر صید به ” شورای‌ عالی حفاظت محیط زیست ” تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانر برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. سال ۱۳۵۳ پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست استکهلم و تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست ۲۱ ماده، این سازمان از اختیارات قانونی زه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

ثبت نام امریه محیط زیست ها، بر اساس سهمیه امریه داده شده از سوی وزارت کشور و از طریق فراخوان عمومی (به صورت فراخوان عمومی سایت محیط زیست کرمان یا مراجعه حضوری)، برای تعداد محدودی از داوطلن خدمت سرزی که بدون غیبت شند، براساس بندهای (الف و ب) تبصره ماده ۶۶ قانون مشمولین نظام وظیفه و پس از طی کردن دوره آموزش وظیفه انجام می گیرد.


بیشتر بخوانید: امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چه مزایایی دارد؟


امریه محیط زیست کرمان

اسن کرمان جنوب شرقی فلات ایران بین ۵۴ جه و ۲۱ دقیقه ۵۹ جه و ۳۴ دقیقه طول شرقی و ۲۶ جه و ۲۹ دقیقه ۳۱ جه و ۵۸ دقیقه عرض شمالی از نصف النهار گرینویچ واقع شده است. پهنای حداکثر اسن بخش شمالی ۴۸۰ کیلومتر و حداقل بخش جنوبی ۸۰ کیلومتر تغییر می نماید.عرض متوسط اسن برابر ۶۶۰ کیلومتر تخمین زده می شود. اسن کرمان ۱۸۲۳۰۱ کیلومتر مربع وسعت، ۱۱ صد از خاک کشورمان را به خود اختصاص داده است. این اسن از شمال به اسنهای یزد و خراسان جنوبی، از جنوب به اسن هرمزگان، از شرق به اسن سیسن و بلوچسن و از غرب به اسن فارس محدود می شود.

پارک ملی خبر و پناهگاه حیات وحش روچون

به سبب جاذبه های خاص منطقه و به منظور حفظ و حمایت از جانوران و زیستگاه کم نظیر پارک ملی خبرو پناهگاه حیات وحش روچون، مقرر گردید این منطقه طی مصوبه شماره ۲۹ مورخ ۱۳۵۰ شورایعالی شکارنی نظارت بر صید تحت عنوان منطقه حفاظت شده خبر و روچون مورد حفاظت قرار گرفته این منطقه از سال ۱۳۵۴ از سوی شورای عالی حفاظت محیط زیست و به استناد قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست (مصوبه خرداد ماه ۱۳۵۳ ) بعنوان پناهگاه حیات وحش خبر و روچون تغییر نام یافت و سال ۱۳۶۸ دو منطقه امن به نام های منطقه امن کوه بزرگ خبر و منطقه دق علیجان مورد حفاظت کامل قرار گرفت که مجموعه معادل یک پنجم سطح مراتع منطقه به حساب می آید. از سال ۱۳۷۸ به دلیل دارا بودن شرایط خاص به عنوان پارک و پناهگاه حیات وحش مورد حفاظت و مدیریت قرار گرفته است.

آس: کرمان بلوار جمهوری اسلامی -کیلومتر یک بلوار هوانیروز-اداره کل حفاظت محیط زیست

تلفن:

۰۳۴-۳۱۲۱۸۰۰۰

بیشتر بخوانید: چه طور امریه وزارت اقتصاد و دارایی بگیرم؟


شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام امریه سازمان محیط زیست کرمان

۱- اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور.

۲- داشتن بعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.

۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۴- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار.

۵- جذب و بکار‌گیری داوطلبین امریه منوط به اخذ استعلام و یید حراست و گزینش محیط زیست کرمان خواهد بود.

۶- ثبت نام کنندگان امریه سرزی ید بومی اسن کرمان شند. ( اولویت کسانی است که محل سکونت انها حوزه استحفاظی بخشداری خواست شده شد و غیر اینصورت اولویت متقاضیان شهرسن است.)

۷- دارا بودن معمولا حداقل معدل ۱۴ برای فارغ التحصیلان (به دلیل شرایط زمانی ممکن است تغییر کرده شد)

۸- اعتیاد نداشتن به دخانیات و مواد مخ.


بیشتر بخوانید: امریه فاسیون های ورزشی چگونه ممکن است؟


برخی از وظایف و اختیارات سازمان محیط زیست کرمان

 • حفاظت از اکوسیستم های طبیعی کرمان و ترمیم اثرات سوء گذشته محیط زیست
 • پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست کرمان
 • ارزیابی ظرفیت قابل تحمل محیط جهت بهره وری معقول و مستمر از منابع محیط زیست نظارت مستمر بر بهره برداری از منابع محیط زیست
 • برخورد فعال زمینه های بحرانی محیط زیست شامل آلودگیهای بیش از ظرفیت قابل تحمل محیط
 • آموزش زیست محیطی به منظور اشاعه و ارتقاء سطح دانش و بینش زیست محیطی افرادجامعه
 • ارزیابی و نظارت به منظور حصول اطمینان از کاربرد و کارآئی ضوابط و اسنداردهای زیست محیطی

بیشتر بخوانید: چه طور امریه جهاد کشاورزی بگیرم؟


متقاضیان دارای اولویت قانونی جذب امریه محیط زیست کرمان

 • متقاضیان خدمت سرزی معاف از رزم.
 • متقاضیان تحت پوشش بهزیستی.
 • مشمولین متقاضی خدمت مناطق محرم و دارای ضریب پنج و لاتر.
 • متقاضیان متأهل.
 • متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره).
 • خانواده ایثارگران (شامل فرزند و برا شهید، فرزند و برا جاویدالاثر، فرزند جانز، فرزند آزاده، فرزند رزمنده حداقل ۶ ماه سابقه حضور جبهه).
 • نخبگان ، استعدادهای برتر، حافظان قرآن کریم ، قاریان برتر.
 • متقاضیان امریه سرزی دارای مک تحصیلی از دانشگاه های معتبر معدل لا
 • عضویت حداقل ۶ ماه سابقه پایگاه مقاومت بسیج.
 • عدم وابستگی سببی و نسبی اقوام جه یک کارکنان و مسئولین دستگاه های غیرنظامی مربوط.
 • ایم (فاقد پ یا ما)

برای آگاهی از جزئیات مشاوره نظام وظیفه امریه سرزی مشاوران ما .


بیشتر بخوانید: آموزشی سرزان امریه چه تفاوتی دارد؟


تعهدات و تذکرات لازم برای ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

– دواطلبین متعهد می‌شوند خدمت سرزی خود را رعایت قوانین و مقررات نیروهای مسلح ،بخشنامه‌ها و دستور العمل‌های صاه از سوی سد کل نیروهای مسلح و دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهی کل قوا انجام دهند.

– پذیرفته شدگان متعهد می‌شوند تمام قوانین و مقررات و بخشنامه‌های حاکم بر محیط زیست کرمان و محل کار تعیین شده را رعایت کنند.

– مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید ۳ ماه قبل از اعزام به خدمت ثبت نام کرده و مدارک خود را ارسال نمایند.

– تکمیل فرم ثبت‌نام هیچ‌گونه تعهدی برای پذیرش داوطلبین امریه محیط زیست کرمان ایجاد نمی‌نماید.

– پذیرش امریه فقط به‌ منظور گذراندن طرح مقدس سرزی است و هیچ‌ تعهدی خصوص استخدام فرد محیط زیست کرمان ایجاد نمی‌کند.

– هرگونه اشته و یا کتمان حقیقت موجب طل شدن تقاضای امریه محیط زیست کرمان خواهد شد.

– متقاضیان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید فاقد غیبت نظام وظیفه شند.

– متقاضیانی که سابقه خدمت قبلی ارتش، ناجا سپاه و … را دارند نمی‌توانند برای امریه محیط زیست کرمان ثبت نام کنند.

– معمولا جابجایی و انتقال محل خدمت سرز از محل پذیرفته شده ممنوع است.


بیشتر بخوانید: سرز معلم چه شرایطی دارد؟


مدارک مورد نیاز ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

 • تصویر برگ اعزام به خدمت نظام وظیفه (برگ سبز) که بدون غیبت شد
 • تصویر برگه فراغت از تحصیل (نامه دانشگاه به حوزه نظام وظیفه)
 • تصویر تمامی صفحات شناسنامه
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر عکس رنگی ۴*۳ تمام رخ جدید، واضح و بدون اثر مهر و لکه و منگنه، زمینه سفید و بدون حاشیه اضافی
 • تصویر گواهی مربوط به متقاضیان دارای اولویت

بیشتر بخوانید: امریه نهاد ریاست جمهوری چگونه ممکن است؟


سوالات متداول

آیا محیط زیست کرمان تعهدی قل استخدام متقاضیان امریه سرزی دارد؟

خیر اما این امکان وجود دارد

آیا متقاضیان دارای غیبت نظام وظیفه میتوانند برای امریه محیط زیست کرمان ثبت نام کنند؟

خیر

مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید چند ماه قبل از اعزام مدارک خود را ارسال نمایند؟

۳ ماه

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۹:۰۰ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)